Gündem Haberleri

  CHP'li Özpolat kalp spazmı geçirdi

  Hürriyet Haber
  01.05.2008 - 11:04 | Son Güncelleme:

  CHP milletvekili Mehmet Ali Özpolat, DİSK Genel Merkezi'nde kalp spazmı geçirdi.Milletvekili Çetin Soysal da baygınlık geçirdi

  POLİS, İŞÇİLERE MÜDAHALE ETTİ

  POLİS CADDELERİ BÖYLE KUŞATTI

  1 MAYIS'TA İSTANBULLU YİNE ARADA KALDI

  CHP'li vekiller bugün sabah saatlerinde Şişli'de bulunan DİSK Genel Merkezi'ne geldi. Burada DİSK Başkanı ile görüşen vekiller de yaşanan olaylara sert tepki gösterdi. Vekiller arasında bazıları yaşanan olaylardan dolayı rahatsızlandı. Bunlardan biri CHP'li Özpolat'tı. Özpolat'ın kalp spazmı geçirdiği belirtildi.

  VAHŞET YAŞANIYOR    

  İstanbul’daki 1 Mayıs kutlamalarında bulunan CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, polisin DİSK Binası içine sıktığı biber gazının Cenevre Konvansiyonu’na göre, savaşlarda kullanılmasının bile yasak olduğunu söyledi. Mengü, kullananların yargılanması gerektiğini söyledi.

  1 Mayıs için DİSK’e destek veren Şahin Mengü, DİSK Genel Merkezi’nde yaşanan olayları anlattı. Mengü, şunları söyledi:  

  “Burası çok kalabalık. Abluka sürüyor. Partili arkadaşımız Mehmet Ali Özpolat biber gazından etkilendi. Ambulans çağırdık hala gelmedi. İki saattir ambulans bekliyoruz. Ben binadan aşağıya inerken biber gazının etkisiyle kustum. Çok sayıda CHP ve DSP’li milletvekili var. Burada bir vahşet yaşanıyor. Polisin kullandığı biber gazı Cenevre Konvansiyonuna göre savaşta bile kullanılması yasak olan biber gazı. Bunları kullananların yargılanması gerekiyor. Burada gerçekten dehşet görüntüleri var. Ben Beyrut’ta bile böyle bir şey görmedim. Tekrar ediyorum vahşet yaşanıyor burada.”

                  

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı