Gündem Haberleri

  CHP'li Özcan'dan Gül ve Erdoğan'a çağrı: Fransa'ya gidelim, yasayı ihlal edelim

  ANKA
  24.01.2012 - 13:40 | Son Güncelleme:

  CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Fransa Senatosu’nda, “soykırımın inkarını cezalandıran tasarı”nın kabul edilmesinin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, Fransa’ya giderek söz konusu suçu işlemeleri konusunda çağrıda bulundu. Özcan, “Başbakan bizi davet eder, ‘beraber bu suçu işleyelim’ derse, ben Sayın Başbakan ile gitmeye hazırım” dedi.

  ANKA’ya konuşan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Fransa Senatosu’nda, “soykırımın inkarını cezalandıran tasarı”nın kabul edilmesini değerlendirdi.

  “FRANSA’YA GİDECEĞİM, YASAYI İHLAL EDECEĞİM”

  “Kimse adım atmazsa, yasa yürürlüğe girdikten sonra ihlal etmek için Fransa’ya gideceğim” diyen Özcan, şöyle dedi:

  “Süreci takip ediyorum. Yasa yürürlüğe girdikten sonra uygun bir fırsatta Fransa’ya gideceğim. Bu yasa 21. yüzyıla yakışmıyor. Hukuk devletine yakışmıyor. Sade bir vatandaş ihlal ederse yeteri kadar ses getirmeyebilir, bir parlamenter olarak bunu yapmamız gerektiğini düşünüyorum.”

  BAŞBAKAN’A ÇAĞRIDA BULUNDU

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da çağrıda bulunan Özcan, “Bunu yapması gereken Sayın Başbakan’dır. Başbakan veya AKP’nin üst yönetiminden bir adım gelmezse ben yaparım. Benim yapmam gerekeni Sayın Başbakan yapmalı. Şanzelize Meydanı’nda binlerce Türk’ü toplar, insanlar ellerinde Türk bayraklarıyla gelir. ‘Böyle bir soykırım olmamıştır, yasayı tanımıyorum’ diyerek yırtıp atıp çiğnemesi lazım. Benim Sayın Başbakan’dan beklediğim bu” dedi.

  CUMHURBAŞKANI GÜL’E DE SESLENDİ

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e de seslenen Özcan, “Cumhurbaşkanı da yapmalı. Fransa sınırları içerisinde çok ciddi uluslararası toplantılar yapılacaktır. Bu toplantılara katılımında bu cümleleri sarf etmeli” diye konuştu.

  “BAŞBAKAN İLE GİDERİM”

  Başbakan’ın siyasi partilere Fransa’ya gitme konusunda bir davette bulunması halinde kendisinin gitmeye hazır olduğunu kaydeden Özcan, “Başbakan bize şunu söylerse hangi siyasi partiye mensup olursa olsun ‘beraber bu suçu işleyelim’ derse ben Sayın Başbakan ile birlikte gitmeye hazırım, berabere gideriz” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı