Gündem Haberleri

  CHP'li Öğüt açılışı yapılan tesisleri arıyor

  Baran DURAK / GÖLE, (Ardahan), (DHA)
  14.02.2011 - 12:34 | Son Güncelleme:

  CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Başbakan Erdoğan tarafından hizmete açılan 27 tesisle ilgili araştırma başlattı. Vali Mustafa Tekmen’den toplu açılışla hizmete giren tesislerin listesini alamayan Ensar Öğüt, at sırtında köyleri dolaştı. Öğüt, 27 tesisin listesinin verilmemesi halinde TBMM’de araştırma komisyonu kurulması isteyeceğini söyledi.

  ATIYLA TESİS ARIYOR

  CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, 21 Ocak 2011 günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ardahan’da toplu açılış töreniyle hizmete giren 27 tesisin nerede olduğunu araştırma çalışmalarını sürdürüyor. Törenle hizmete girdiği açıklanan 27 tesisin listesini Vali Mustafa Tekmen’den önce sözlü, sonra yazılı isteyen Ensar Öğüt, cevap alamayınca, araştırmaya başladı. Köylerde hizmete girdiği söylenen menfezleri bulmak için Göle’nin Çalıdere Köyüne gitmek için yola çıkan Öğüt, yolların kapalı olması sebebiyle kar engelini ata binerek geçti.

  ’TESİSLERİN LİSTESİNİ VERSİNLER’

  Göle İlçesi’ne bağlı Çalıdere Köyü’ne dün giderek açılan menfezleri arayan Öğüt, burada vatandaşlarla görüştü. Yaklaşık 500 metrelik yolu at sırtında giden Öğüt, Ardahan’da hizmete girdiği açıklanan tesislerle ilgili bilgilere ulaşamadığını belirterek şöyle dedi:

  "Başbakan’ın Ardahan programında hizmete giren tesislerle ilgili bilgi alamıyoruz. Vali Mustafa Tekmen’den sözlü ve yazılı isteğime rağmen bir cevap alamadım. Başbakan ve İçişleri Bakanı’ndan isteğim 27 tesisin listesini vermeleridir. Eğer 27 tesisin listesi verilmezse, TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını isteyeceğim. Biz yapılanlara karşı değiliz, ancak, olmayacak işleri yapılmış gibi göstermelerine de bir anlam veremiyoruz."

  Başbakan tarafından açılan TEDAŞ binasının 8 yıl önce yapıldığını, Türk Telekom binasının ise onarıldığını ileri süren Ensar Öğüt, Ardahan ve ilçelerinde hizmete girdiği bildirilen tesislerin kente bir kazanç getirmediğini ileri sürdü. Başbakan Erdoğan’ın Vali Tekmen’e listeyi açıklaması için talimat vermesini de isteyen Öğüt, 27 tesisi tek tek belirlemek için araştırmalarını sürdüreceğini, sonucunu da kamuoyuyla paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı