Gündem Haberleri

  CHP'li milletvekili güreşte

  Dinçer AKTEMUR / ARDAHAN, (DHA)
  31.01.2012 - 11:46 | Son Güncelleme:

  CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’i atlı kızakla komşu Ermenistan’a götürmek için Çıldır’a davet etti. Buz tutan Çıldır Gölünde eskimo usulü balık avlayıp, güreş uttan Ensar Öğüt, Sarkozy’e seslenerek, "Ermenilerle 1918’den beri komşuyuz. Öyle bir dostluğumuz var ki dağlarımızın hemen ötesi Ermenistan ama aramızda tel örgü bile yok. Ermeni komşularımızla aramızı açmaya Sarkozy senin ne hakkın var ? Çık gel Çıldır Gölü’ne, Ermenistan’a sizi atlı kızakla götüreceğim. Orada ki insanlarla olan dostluğumuzu gör" dedi.

  CHP Milletvekili Ensar Öğüt, 124 kilometrekarelik alana sahip Çıldır Gölü’nde eskimo usulü balık avladı. Gölün buzlu zemininde CHP Ardahan İl Genel Meclis Üyesi İlimdar Senem ile güreş tutan Öğüt, yine gölün buz tutan yüzeyinde atlı kızağı dört nala sürdü. Göl üzerinde köylülerin getirdiği sıcak çayı yudumlayan Ensar Öğüt, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’e seslendi.

  ENSAR ÖĞÜT ÇILDIR GÖLÜ'NDE/ FOTO GALERİ

  ATLI KIZAKLA ERMENİSTAN’A GİDELİM

  Ermenistan ile Kars ve Ardahan’ın komşu olduğunu anımsatan Milletvekili Ensar Öğüt, Sarkozy’e şu mesajı gönderdi:

  "Burası Ardahan’da ki Çıldır Gölü. Arkamızdaki dağların hemen ardı Ermenistan. Ermenilerle 1918’den beri komşuyuz, barış ve kardeşlik içinde yaşıyoruz. Öyle bir dostluğumuz var ki Ermenistan ile aramızda tel örgüsü bile yok. Yıllardır bu sınırda bir tek kimsenin burnu dahi kanamamıştır. Ermeni komşularımızla aramızı açmaya Sarkozy senin ne hakkın var? Şimdilerde Sarkozy toplumu siyasete alet ederek, insanları bir birine düşman yapıyor. Sarkozy’i Çıldır’a davet ediyorum. Ey Sarkozy, gel de Ermenistan’ın burada Türklerle birlikte nasıl kardeşçe yaşadığını gör. Ey Sarkozy ve Sarkozy gibi düşünen Türk düşmanları. Türklerle Ermenileri birbirlerine düşman gösterip, seçim kazanmaya çalışan siyasiler. Gelin Çıldır Gölünün üzerinde atlı kızağa binerek Ermenistan’a gidelim. Ermenistan’daki komşularımızın barış mı, dostluk mu, kardeşlik mi istiyorlar onu görelim. İşte burada dağın hemen o tarafından Ermenistan, bu tarafında Türkiye var. Sınır kapılarımız kapalı ama önemli değil. Sizi Ermenistan’a kendi kızağımla kendim götüreceğim. Gidelim de dostluğumuzu görün."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı