Gündem Haberleri

  CHP'li meclis üyesinin işyeri kurşunlandı

  Ahmet YEŞİLAĞAÇ/BODRUM (Muğla), (DHA)
  22.02.2011 - 17:12 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Turgutreis Beldesi’nde, Belediye Meclis üyesi CHP’li Avni Caner’e ait işyerine 3 gün önce kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıda bulunulduğu ortaya çıktı. Bugün CHP belde teşkilatında basın açıklaması yapılarak olay kınandı. Turgutreis Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Dinçberk, saldırının aslında CHP’ye yapıldığını savundu.

  Bodrum’un Turgutreis Beldesi’nde geçen cumartesi gecesi, evli ve bir çocuk babası CHP’li Meclis üyesi 36 yaşındaki Avni Caner’e ait, Yalı Mahallesi Mehmet Hilmi Caddesi’ndeki ’Genco Reklam’ adlı işyerine, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırıda bulunulduğu ortaya çıktı. Ölen ve yaralanan olmayan saldırıda dükkanın camlarının isabet eden 4 kurşunla kırıldığı saptandı. Saldırıyı kınamak amacıyla Turgutreis CHP Belde Binası’nda bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Muğla CHP Milletvekili Fevzi Topuz, Turgutreis Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Dinçberk, CHP’li İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk ve partililer katıldı.

  Sıkılan kurşunun CHP’yi hedeflediğini iddia eden Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, "Biz mafya raconu bilmeyiz, sıkılan kurşunun ne anlama geldiğini iyi biliyoruz. O kurşun ilçe örgütümüze sıkılmıştır. Herkes haddini bilsin. Bizim üç kuruşluk mafya bozuntularına, ucuz çakal sürülerine teslim edilmiş tek bir meclis üyesi arkadaşım yoktur. Her saldırının karşısında 5 bin kişilik siper olmuş göğüs bulursunuz. Ben buradan emniyet güçlerimize, Cumhuriyet savcılarımıza ve Kaymakamımıza seslenmek istiyorum; bu saldırla hayatımızın tehlike altında olduğu ortaya çıktı, devlet koruyamazsa 5 bin kişi ile biz kendimizi koruruz. Eğer yasalar bizi ve meclis üyelerimizi koruyamayacaksa yarından itibaren belediyenin önünde 5 bin kişi nöbet tutacağız" diye konuştu.

  Saldırının tehdit amaçlı olduğunu ve sorumluların en yakın zamanda yakalanması gerektiğini belirten Caner, "2009 yerel seçimlerinde mağlubiyeti hazmedemeyen kişilerin bunu yaptığını düşünüyorum. Kimseden korkum yok, mafyayla işim olmaz, adalete inanıyorum" dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı