Gündem Haberleri

  CHP'li Loğoğlu: AK Parti'yi şikayet etmedik, müdahale ettik

  Hürriyet Haber
  12.09.2013 - 13:24 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ve CHP Milletvekili Osman Korutürk, Mısır temaslarının ardından İstanbul'da açıklama yaptı. Atatürk Havalimanı'nda konuşan Loğoğlu 'Adalet ve Kalkınma Partisi'ni şikayet etmedik. Onlar şikayet etti ancak biz müdahalede bulunduk' dedi.

  "Bizim temmenimiz Mısır halkının demokrasi, özürlük, istikrar ve refah gibi değerlere kendi imkanlarıyla kavuşmaları oldu" diyen Loğoğlu, "Mısırda 76 siyasi parti var. Bunlardan en önemlileriyle görüşmeler yaptık. Hatta görüşemezsiniz dedikleri Müslüman Kardeşler'in siyasi partisiyle de görüştük" diye konuştu.

  Loğoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Biz Mısır'ın yalnız olmadığını gördük. Bizim bu girişimimizi bazıları utanç dediler. Asıl utanç verici olan Türk hükümetinin gidemiyor oluşudur. En önde gelen serzeniş konusu Türkiye'nin Mısır'ın içişlerine bu kadar karışmasının ötesinde, Başbakan'ın ifadeleri. Bunu her noktada hakaret olarak nitelendiriyorlar. Bunun bir özür gerektirdiği şeklinde de bir değerlendirmeleri oldu. Bu sadece Müslüman kesimlerin tepkisi değil. Biz o nedenle Türkiye'de herkesin bu bağlamda düşünmediğini göstermek için ziyaret ettik.

  'BUNU YAPAMAZSINIZ' DEDİK

  Mısır'da iki şey yapmadık. Bir Adalet ve Kalkınma Partisi'ni şikayet etmedik. Mısırlılar etti. Hatta bir iki defa ağır şikayette bulundular ve müdahale ettik. Bunu yapamazsınız dedik. Görüşlerini ne kadar eleştirirseniz eleştirin, birden fazla defa buna da razı olmadığımızı gösterdik.

  SURİYE'YE DIŞ MÜDAHALEYE KARŞI

  Son bir noktaya daha temas edeyim. Bölgesel konular bağlamında, bütün siyasi partiler Suriye’ye bir dış müdahaleye karşı. Esad’ın uygulamalarına karşı çıktığımız anlamda, bir hissiyat var. Ancak bir dış müdahaleye hepsi karşı.


  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı