GeriGündem CHP'li Kesimoğlu Vali görevden alınmalı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP'li Kesimoğlu Vali görevden alınmalı

CHP Kırklareli Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Mehmet Siyam Kesimoğlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu görevden alma çağrısında bulundu. Kesimoğlu "Vali bey şunu bilmelidir ki, patlayan bombalar hediye verdiği halı ve kilimlerin değil, olsa olsa ancak mezar taşı olacak mermerlerin satışını arttırır" dedi.

Kesimoğlu, Afyonkarahisar’da mühimmat deposundaki 25 askerin şehit olduğu patlama ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in ziyaret ettiği Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun, Özel’e hediye verirken çekilmiş fotoğrafları valilik sitesine konulduğunu hatırlattı. CHP’li Siyam Kesimoğlu, valinin görevden alınması çağrısında bulunarak şunları söyledi:

"25 şehidimizin ardından, içimiz kan ağlarken mütebessim yüz ifadesiyle hediyeler veren ve verdiği hediyeler için ’Hayat devam ediyor’ açıklamasını yapan vali, 1 dakika daha o koltukta oturmamalıdır. Valiliğin sitesine konan ‘Afyon hatırası’ fotoğraflardan anlaşılmaktadır ki şehitlerimizin ardından gerçekleşen görüşmede bir Afyon sucuğu bir de kaymaklı ekmek kadayıfı eksik kalmıştır. Türkiye, şehitler üzerinden turizm ve tanıtım atağı yapma gafletinde bulunan bir vali ile ilk kez karşılaşmaktadır. Vali bey şunu bilmelidir ki, patlayan bombalar hediye verdiği halı ve kilimlerin değil, olsa olsa ancak mezar taşı olacak mermerlerin satışını arttırır. Terör ve şehitlerimiz karşısında her fırsatta duyarlılığını ifade eden İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin o valiyi derhal görevden almalıdır."

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle