GeriGündem CHP'li gençler: "7/24 ulaşım istiyoruz"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP'li gençler: "7/24 ulaşım istiyoruz"

TAKSİM metrosu önünde toplanan CHP Beyoğlu Gençlik Kolları üyesi bir grup, raylı ulaşım araçlarının, saat 00.30'a kadar hizmet vermesini protesto etti.

Grup adına konuşan Murat Taştekin, “İnsanların ulaşım hakkına kısıtlayarak mı tasarruf yapılacak? Ulaşım hakkımız, özgürlüğümüz engellenmiş durumda“ dedi.
İstanbul Ulaşım A.Ş.'nin işlettiği raylı ulaşım araçlarının, saat 00.30'da son seferlerini yapmasını, CHP Beyoğlu Gençlik Kolları üyesi bir grup protesto etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın sosyal belediyecilik anlayışını eleştiren protestocular, “Topbaş bizi eve götür“ sloganı eşliğinde Taksim Meydan'ından metro istasyonuna kadar yürüdü. Metro istasyonu girişinde konuşma yapan CHP Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı Murat Taştekin, “Ülke olarak çok kötü günler geçiriyoruz. Yaşanan terör saldırılarına ve rekor işsizliğe rağmen, hükümet aymazlık ve duyarsızlık içinde. Suni gündemlerle bizleri oyalamaya ve uyutmaya çalışıyorlar. Hükümetin acizliği ortadadır. Bu acizliğin bir başka örneği Recep Bey'in kuklası, Kadir Bey de görmekteyiz. Tabloya bir bakalım, 21'inci yüzyılın başkentindeyiz. Saat 00.30'da tramvay kapalı, metro kapalı olur mu?“ dedi.

Raylı ulaşım araçlarının da metrobüs gibi sabaha kadar çalışmasını isteyen gruba vatandaşlar da destek verdi. Kapalı olan metro istasyonun önünde fotoğraf çektiren grup, “Topbaş bizi eve götür“, “Laleye para var, ulaşıma yok“, “7/24 ulaşım istiyoruz“, “2010 kültür başkentinde yolda kaldık“ şeklinde slogan attı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle