Gündem Haberleri

  CHP'li Ersin tutuklu MİT'çilerle görüştü

  Tevfik AKAN/ERZURUM, (DHA)
  20.12.2009 - 15:34 | Son Güncelleme:

  CHP İzmir Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyon üyesi Ahmet Ersin, ‘Ergenekon’ soruşturması kapmasında tutuklanan MİT ve askeri personelle görüşmek üzere Erzurum’a geldi. Ersin, yapacağı görüşmeler sonucunda hazırlayacağı raporu CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a vereceğini söyledi.

  Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcısı Osman Şanal tarafından Erzincan’da alınan ifadelerinden sonra gözaltına alınan Erzincan İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Nedim Ertan, Yardımcısı Üsteğmen Ersin Ergut ve Astsubay Orhan Esirger, 25 Kasım günü çıkarıldıkları Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak askeri cezaevine konuldu.

  Yine Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınarak getirildikleri Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanan MİT Erzincan Şube Müdürü Şinasi Demir ile MİT mensupları S.B.İ. ve K.Ü. de 7 Aralık günü tutuklanarak Erzurum H Tipi cezaevine konuldu.

  Erzincan İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Tapan da, Ergenekon soruşturması kapsamında 10 Aralık günü sivil bir araçla geldiği Erzurum’da Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şenal’a, yaklaşık 1.5 saat süre ile ifade verdi.

  TUTUKLULARLA GÖRÜŞECEK

  CHP İzmir Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyon üyesi Ahmet Ersin’in bugün saat 12.30’da Türk Hava Yolları uçağı Erzurum’a geldi. Ahmet Ersin’in ilk durağı MİT görevlilerinin tutuklu bulunduğu Erzurum H Tipi Cezaevi oldu.

  ‘Ergenekon’ soruşturması kapsamında tutuklanan ve ifadeleri alınan üst düzey rütbelilerle tek tek görüşeceğini belirterek cezaevine görüşmeye giden CHP Milletvikili Ahmet Ersin, “Görüşmeler sonunda hazırlayacağım raporu Genel Başkanımız Deniz Baykal’a vereceğim. Ayrıca 2007 yılından beri İsmail Ağa Cemaati ile ilgili soruşturma yürüten ve bu nedenlede hakkında dava açılan Erzincan Cumhuriyet Savcısı İlhan Cihaner ile de görüşeceğim. Şu anda tutuklu ve ifadeleri alınanlarla görüşmediğim için bir şey söylek istemiyorum” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı