Gündem Haberleri

  CHP'li belediyelerin yardımı yola çıktı

  A.A
  25.10.2011 - 16:09 | Son Güncelleme:

  Van'da meydana gelen deprem nedeniyle İstanbul'daki CHP'li 12 ilçe belediyesinin topladığı 10 tırlık yardım, Kadıköy'den yola çıktı.

  İstanbul'da bulunan CHP'li 12 ilçe belediyesinin oluşturduğu Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği, depremin ardından vatandaşların katkısıyla depremzedeler için yardım topladı.
  Yardım malzemeleri, Kadıköy Belediyesinin otoparkında tırlara yüklendikten sonra, kargo şirketleri ve belediyelere ait tırlarla yola çıktı.
  Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, yardım tırlarının yola çıkması dolayısıyla yaptığı konuşmada, Van'daki depremde zarar gören vatandaşlara yardım göndermenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
  Yardım çalışmalarında bir çok gönüllünün “ne yapabilirim” diyerek yardıma geldiğini ifade eden Öztürk, “Kadıköylüler'in de çok büyük desteği var. Burada insanlar bir koli taşımakla veya bir gömlek katlamakla mutlu oluyorlar. Acımız çok büyük. Depremden sonra Vanlı vatandaşlarımıza el uzatmak için harekete geçti herkes” dedi.
  Öztürk, gönderilen malzemeler arasında, giyim, kuru gıda, su, ilaç, serum, hijyenik malzeme, battaniye, yorgan, çocuk bezi, ısıtıcı, tekerlekli sandalye gibi bir çok ihtiyaç malzemesinin bulunduğunu kaydetti.
  Bu arada, Kadıköylü vatandaşlar da, topladıkları yardım malzemelerini Kadıköy Belediye Başkanlığı binasına getirdi. Malzemeler, burada gönüllüler yardımıyla ayrıldıktan sonra kolilenerek Van'a gönderilmek üzere araçlara yerleştiriliyor.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı