Gündem Haberleri

  CHP'li Batum: Mesajı aldım

  İSTANBUL (DHA)
  21.01.2011 - 14:24 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum Ergenekon davasını izledi.Cezaevi önünde açıklama yapan Batum, "Balbay ve Özkan'ı milletvekili yapın'' sloganlarına "Mesajı alıyorum" diyerek cevap verdi.

  İkinci Ergenekon davasının 99’uncu duruşması sanık ve avukatların taleplerinin alınmasıyla devam ediyor. İçeride talepler alınırken duruşma salonu dışında da Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), CHP ve Yeni Parti üyesi 400 kişi Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan gazeteci, öğretim görevlisi, akademisyenlere destek vermek amacıyla eylem yaptı. Ergenekon davasını izlemeye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan ile birlikte basın açıklaması yaptı.

   

  "İKTİDAR TARAFINDAN SİYASALLAŞTIRILDI"

   

  CHP olarak iktidar tarafından siyasallaştırılan davaları yakından izleyecekleri yönünde açıklamaları olduğunu anımsatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, "CHP olarak bu davaları yakından takip etmeyi sürdürüyoruz. Bugün burada iktidar tarafından siyasallaştırılan Ergenekon davasını takip etmek için bulunuyorum. Sizlerde bizlerde biliyoruz biz aynı yolda aynı ilkeleri paylaşanlar olarak savunduğumuz ilkeleri tekrar egemen kılmak için daha çok mücadele edeceğiz" dedi.

   

  “MESAJI ALIYORUM"

   

  Konuşması sık sık “Balbay'ı, Özkan'ı milletvekili yapın" sloganları ile kesilen Batum, "Mesajınızı alıyorum. Ben buradan kendi adıma konuşuyorum. CHP olarak Atatürk cumhuriyetine giydirilmek istenen kılıfın farkındayız. Biz olduğumuz sürece bu kılıfı giymeyeceğiz. CHP olarak bunun farkındayız ve gereği yapılacak" demesi dikkat çekti.

   

  “HERKES BU YARGILAMA SÜRECİNİ KAFASINA KAZIMALI"

   

  ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan da “Tutukluluk sürelerini bu kadar uzatırsanız gerçek suçlular ceza alsa bile karar adil olmaz. Bu yargılama halkın gözünde bir leke olarak kalır.Bu nedenle burada bulunan veya bulunmayan herkes bu yargılama sürecini hafızalarına iyi kazımalı"dedi. Hukuksuzluğa karşı siyasi birlikteliğin sağlanması gerektiğini kaydeden Çölaşan, "Bugünlerin geçmesi yine bizim yapacağımız seçimle yurttaş olarak bireysel seçimle olacaktır. Böyle bir süreç tarihte devletler açısından bir veya iki kez olur,böyle onlarca defa olmaz" diye konuştu.

   

  Açıklamaların ardından tekrar duruşma salonuna girerek duruşmayı izleyen Süheyl Batum, daha sonra Silivri’den ayrıldı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı