Gündem Haberleri

  CHP'li Ağyüz, RTÜK Başkanı'nın durumunu sordu

  A.A
  24.10.2008 - 10:56 | Son Güncelleme:

  CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, Devlet Bakanı Mehmet Aydın'a, “RTÜK Başkanının, yalan beyanlarının belgelenmesi ile oluşan konumu, RTÜK Yasasının “üst kurul üyeliği ile bağdaşmayan haller” maddesine uygun mudur?” diye sordu.

  Ağyüz, TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Almanya'daki Deniz Feneri e.V davasında ismi geçen RTÜK Başkanının konumunun kamuoyunda tartışma yarattığını kaydetti.

  CHP'li Ağyüz, önergesinde şu soruları yöneltti:
  “Ülkemizdeki televizyon ve radyoları, ahlaki ve hukuki denetim görevi olan RTÜK Başkanının, ticari durumu ile ilgili yalan beyanlarının belgelenmesi ile oluşan konumu, RTÜK Yasasının “üst kurul üyeliği ile bağdaşmayan haller” maddesine uygun mudur?

  RTÜK Başkanının, yayın yaşamında olan Almanya'daki iddianamede adı sürekli geçen Kanal 7 Televizyonunun kurucuları ve sahibi ile ortaklık ilişkisi içinde olması etik midir? Tarafsızlığını gölgeleyen bu ticari ilişkiler görevden alınmasını gerektirmiyor mu?”

  TÜRKÇE'NİN BOZULMASI

  CHP İstanbul Milletvekili Sacid Yıldız da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelttiği soru önergesinde, Erdoğan'ın, 6. Uluslararası Türk Kurultayında, Türkçe'nin bozulmasından medyayı sorumlu tuttuğuna ilişkin sözlerinin basında yer aldığını kaydetti.


  “Türkçe'nin bozulmasında medyayı sorumlu tuttuğunuz kadar, hükümetinizi ve kendinizi de sorumlu tutuyor musunuz? Bu medyaya karşı ne gibi önlemler aldınız?” diye soran Yıldız, halkın Türkçe kullanması için Hükümetin ne gibi çalışmalar yaptığını öğrenmek istedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı