GeriGündem CHP'den peş peşe açıklamalar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  27
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP'den peş peşe açıklamalar

CHP'den peş peşe açıklamalar

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'dan peş peşe açıklamalar geldi. İnce, "Yüksek Seçim Kurulu’nun geçici seçim sonuçlarını ilan etmesinden sonra bir açıklama yapacağım." ifadelerini kullandı.

MUHARREM İNCE: SANDIKLARI TERK ETMEYİN

Muharrem İnce, Twitter'dan paylaştığı mesajda "Anadolu Ajansı manipülasyon yapıyor, Erdoğan’ın yüksek oy aldığı yerlerin sonuçlarını öncelikli veriyor. Sandık görevlilerimize sesleniyorum moralinizi bozup asla sandıkları terk etmeyin." dedi.

CUMHURBAŞKANI adayı Muharrem İnce, Twitter adresinden seçime ilişkin yaptığı son açıklamada, "Sandık görevlisi arkadaşlarım; an itibariyle YSK’nın sisteminde sandıkların yüzde 37’si açılmış gözükmektedir. Televizyonlarda ise Anadolu Ajansı kaynaklı sandıkların yüzde 85’inin açıldığı yönünde haberler yapılmakta/sonuç açıklanmaktadır. Sandıkları terk etmeyin" dedi.

"YSK'NIN SONUÇLARI İLAN ETMESİNDEN SONRA AÇIKLAMA YAPACAĞIM"

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, saat 23.24'te yeni bir tweet daha attı. 

İnce, "Yüksek Seçim Kurulu’nun geçici seçim sonuçlarını ilan etmesinden sonra bir açıklama yapacağım." ifadelerini kullandı.

CHPden peş peşe açıklamalar

BÜLENT TEZCAN: SEÇİM İKİNCİ TURA KALACAK

CHP Genel Merkezi’nde kameralar karşısına geçen Tezcan seçim süreci ile ilgili bilgi verdi.

Tezcan, şunları söyledi:

CHP sandık görevlilerin verilerine göre 18 milyon oy sisteme girdi. Bu tabloya baktığımızda Sayın Muharrem İnce’nin oy oranı yüzde 33,65. Sayın Erdoğan’ın oy oranı yüzde 51,77… 40 milyona yakın oy daha sisteme girilmedi. Yüzde 70 ile açılış yapan AA şu an itibariyle indiği rakamlara bakın. Bu, sonuna kadar sandıkları takip etmenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Hiç kimse erken gelin güvey olmasın. Biz bu oyları adım adım takip edeceğiz. Bu gidiş 45’ere doğru gidiştir. Seçim ikinci tura kalacak. Sandık görevlilerimizi sabaha kadar oylara sahip çıkmaya çağırıyoruz.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (24.06.2018)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
Yorumları Göster
Yorumları Gizle