Gündem Haberleri

  CHP'den örgütüne terör genelgesi

  Hürriyet Haber
  08.09.2015 - 17:38 | Son Güncelleme:

  CHP, son dönemde artan terör saldırıları üzerine, tüm il ve ilçe örgütlerine bir genelge gönderdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Genel Sekreter Gürsel Tekin imzasıyla gönderilen genelgede, tüm CHP örgütlerinden 'önce Türkiye' anlayışıyla hareket etmeleri istendi. Nefret söylemi içeren toplumsal eylemlere katılınılmamasının istendiği genelgede, "Yaşanan acıların herhangi bir provokasyona yol açmasına asla izin verilmemelidir. Tam bir sağduyu ile hareket edilmelidir' denildi.

  CHP genelgesi şöyle;

  CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL VE İLÇE BAŞKANLIKLARI’NA

  Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelen terör eylemleriyle, huzur ortamını sarsan toplumsal olaylar ortak geleceğimize ilişkin kaygıları arttırmaktadır.

  Terörün boyutu, verdiğimiz kayıplar ve içinde bulunduğumuz tablo her geçen gün ağırlaşmaktadır. Bu tablo karşısında Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve onun cefakar örgütlerine büyük sorumluluk ve görev düşmektedir.

  Bu dönemde, örgütlerimiz her zamanki gibi “Önce Türkiye” diyen bir anlayış ile çalışmalarını sürdürmelidir. Bu anlamda yaşanan acıların herhangi bir provokasyona yol açmasına asla izin verilmemelidir. Tam bir sağduyu ile hareket edilmelidir.

  İnsanlarımızı birbirinden ayıran ve toplumsal barışı sarsan her türlü anlayışa karşı duruşumuz aynen sürdürülecektir. Nefret söylemi içeren hiçbir toplumsal olaya müsaade edilmeyecektir Örgütlerimiz ülkemize karşı tarihi sorumluluğunu bütün tahriklere rağmen aklın ve barışın sesi olarak yerine getirecektir.

  Gereğini önemle rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı