GeriGündem CHP'den Meclis'e zor soru
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP'den Meclis'e zor soru

CHP, Beşiktaş-Galatasaray arasındaki olaylı derbinin peşini bırakmıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye verdiği yazılı soru önergesinde, maç sırasında sahaya giren İsmail Er adlı kişinin, bu eylemine ilişkin fotoğraf ve görüntüleri sosyal medyada paylaştığını vurguladı. Tanrıkulu, "İsmail Er, AK Parti Küçükçekmece teşkilatında mahalle kolu başkanı mıdır?" sorusunu yöneltti.

Tanrıkulu ayrıca, İsmail Er hakkında "yasal işlem yapılıp yapılmadığını" da sordu. Tanrıkulu'nun TBMM aracılığıyla Başbakan Erdoğan'a ilettiği soru önergesi şöyle;

"22 Eylül 2013 tarihinde oynanan Beşiktaş-Galatasaray maçında yaşanan istenmeyen olaylarla ilgili kamuoyundaki iddialar, siyasetin spora ve tribünlere yansıdığı yönündedir. 1453 Kartalları taraftar grubunun üyesi olduğu iddia edilen İsmail Er adlı vatandaşın sosyal paylaşım sitelerindeki yazı ve fotoğraf paylaşımlarında sahaya girdiğini ve sandalye attığını itiraf etmesi şüpheleri güçlendirmektedir.

Bu bağlamda;
1. Beşiktaş-Galatasaray maçında sahaya giren taraftarların 1453 Kartalları adlı taraftar grubu olduğu iddiaları doğru mudur?

2. İsmail Er AKP Küçükçekmece teşkilatında mahalle kolu başkanı olarak görev yapmakta mıdır?

3. İsmail Er ve 1453 Kartalları adlı taraftar grubu toplu biletleri kim veya kimlerden almışlardır? Bu toplu biletler kimlere verilmiştir?

4. 1453 Kartalları ve İsmail Er toplu biletleri karaborsada satmışlar mıdır?

5. Maç esnasında sahaya giren ve taraftarları kışkırtan İsmail Er ve diğerleri hakkında yasal işlem yapılmış mıdır?

6. 6222 Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasası kapsamında tribünlerde kavga çıkaran, sahaya giren ve maçın oynanmasını engelleyen 1453 Kartalları adlı taraftar grubu hakkında işlem yapılmış mıdır?

7. 6222 Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasasına göre maç öncesi giriş kapıları ve turnikeleri kıranlar hakkında işlem yapılacak mıdır? Giriş kapılarını ve turnikeleri kıranlar ile bilet kontrolü yapmayan görevliler tespit edilmiş midir? "


Yorumları Göster
Yorumları Gizle