GeriGündem CHP'den koşu bantlı protesto
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP'den koşu bantlı protesto

CHP Şişli İlçe Teşkilatı üyeleri, Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ), Mecidiyeköy'deki Tekel Likör Fabrikası arsasının satışının durdurulmasını istedi.

Şişli Meydanı'nda toplanan partililer adına açıklama yapan CHP Şişli İlçe Başkanı Dursun Çaltı, Tekel Likör Fabrikası arsasının spor yapılabilecek, koşu parkurları, rekreasyon alanları olan bir yer olarak Şişli halkına kazandırılmasını istediklerini söyledi.

Çaltı, ilçede kalan son birkaç arsanın da beton yığınından kurtulamaması durumunda Şişlili vatandaşların sporunu evindeki yürüme bandında yapacağını ifade etti.
Satış sürecinin henüz bitmediğini, nihai kararı TOKİ'nin vereceğini anımsatan Çaltı, “Şişli'de yaşayan bütün yurttaşlarımızın ortak dileğidir, bu ihale iptal edilmelidir ve burası Şişli halkına kazandırılmalıdır” dedi.

Dursun Çaltı, Tekel Likör Fabrikası'nın bulunduğu gayrimenkulün satışının iptalini talep ettikleri bir dava açacaklarını bildirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Necla Arat'ın da destek verdiği partililer, Şişli'de yeşil alan sıkıntısını anlatmak için sembolik olarak koşu bandında yürüdü ve basın açıklamasının olduğu alanın bir bölümüne yapay çim döşedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle