Gündem Haberleri

  CHP'den Çiller'e çok kötü haber

  Hürriyet Haber
  13.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP'den, DYP lideri Tansu Çiller'e kötü haber çıktı. CHP, ANAP'ın bu hafta Çiller hakkında vermesi beklenen malvarlığı soruşturma önergesine kabul oyu vereceğini ilan etti.

  CHP Genel Saymanı İsmet Atalay dün CHP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, önergenin yarın Meclis gündemine getirilmesini umduğunu belirterek, ‘‘Bizim yolsuzluklar konusunda parti olarak tavrımız açık. Umarım önerge TBMM'de kabul edilir ve Çiller'e yargı yolu açılır. Bu Çiller açısından da yararlı olur. Çünkü aklanması durumunda kendisi de saygınlık kazanacaktır’’ dedi.

  Atalay, hükümetin irticayla mücadele ve enflasyonla ilgili Meclis gündemine getireceği tasarılara da CHP olarak tam destek vereceklerini açıkladı. Hükümetin enflasyona karşı başarısız kaldığını söyleyen Atalay, ‘‘Bu hükümet iktidara geldiğinde enflasyon yüzde 70 idi. Şimdi ise yüzde yüzü aştı. Hükümet enflasyonun düşürülmesi konusunda meclise önemli bir tasarı getirmemiştir. 12 adet tasarı getireceklerini söylüyorlar. Hükümetin getireceği irtica ve enflasyonla bu tasarılarını bekliyoruz’’ dedi.

  Atalay, hükümetin yolsuzluklarla mücadele konusunda da kamuoyuna verilmiş sözü bulunduğunu hatırlatarak, şöyle dedi:

  ‘‘Milletvekili dokunulmazlığının sınırlandırılacağı söylenilmişti. Ancak bu konuda hiçbir çalışma yapılmamıştır. Anayasanın, dokunulmazlıklarla ilgili 83'üncü maddesinin kaldırılması konusunda hükümet gerekli çabayı göstermelidir. Bu sağlanırsa parlamento ve milletvekilleri saygınlık kazanacaktır.’’


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı