Gündem Haberleri

  CHP'den Başbakan'ın iddialarına tepki

  Hürriyet Haber
  02.10.2011 - 16:37 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Alman Vakıflarıyla çalışan CHP ve BDP'li belediyelerin terör örgütüne para aktardığı yönündeki sözleriyle ilgili, “Başbakanı sözlerini kanıtlamaya davet ediyoruz” dedi.

  Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Günaydın, Başbakan Erdoğan'ın Makedonya dönüşünde uçakta, “CHP'li belediyelerin Almanya'daki bir vakıfla kredi sözleşmesi yaptıkları ve bu yolla PKK'ya para aktardıklarını”yönündeki sözlerinin basına yansıdığını belirtti.

  Günaydın, Türkiye Belediyeler Birliğinin Alman Konrad Adaneur Vakfı ile “en alt demokratik karar zeminini teşkil eden komünlerin güçlendirilmesi” projesini yürüttüğünü, bunda bir anormallik bulunmadığını söyledi.

  CHP'li Belediyelerin bu yolla terör örgütüne para aktardığı iddialarını ise “iftira” olarak nitelendiren Günaydın, “Başbakanlık iddia ortaya koyma makamı değildir. Başbakanın görevi devletin tüm kurum ve olanaklarıyla ortaya atılan iddiaları araştırmak ve ortada bir suç şüphesi varsa gereği yapılmak üzere konuyu yargıya intikal ettirmektir. Başbakanın konuşması siyasi açıdan analiz edildiğinde gündem saptırma amacı taşıdığı görülmektedir. Başbakanı sözlerini kanıtlamaya davet ediyoruz” dedi.

  Konuşmasında PKK ile MİT arasında geçtiği ileri sürülen ses kaydına da değinen Günaydın, “PKK ile görüşüp protokol aşamasına gelenler, yürüyen yargı süreçlerine müdahale ettikleri sinyallerini verenler, kendi yaptıklarının kamuoyunda yaratacağı tepkiyi örtmek üzere CHP'li belediyelere iftira atma yolunu seçmektedirler” diye konuştu.

  Günaydın, CHP'li bütün belediye başkanlarının konuyla ilgili dava açma hazırlığı içinde olduklarını da bildirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı