Gündem Haberleri

  CHP'den Bakan Şahin'e YİMPAŞ sorusu

  A.A
  20.10.2008 - 17:57 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'e, YİMPAŞ'taki para hareketleriyle ilgili Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanlığının 2006 yılında tamamladığı soruşturmanın sonuçlarını sordu.

  Tamaylıgil, Bakan Şahin'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarından para toplayan holdinglerle ilgili kurulan TBMM Araştırma Komisyonunun raporunun, Nisan 2006'da Genel Kurulda görüşüldüğünü hatırlattı.

  Bu raporda, konuyla ilgili tespitler yapıldığını ve çözüm önerileri sunulduğunu, ancak 22 ve 23. Dönemde bunun gereğinin yapılmadığını anlatan Tamaylıgil, TBMM Araştırma Komisyonu raporlarının Hükümet ve ilgili bakanlıklar için anlam ifade edip etmediğini öğrenmek istedi.

  TBMM Araştırma Komisyonunun çalışmaları sürerken, YİMPAŞ'taki para hareketleriyle ilgili Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanlığının bir soruşturma yürüttüğünü, bu soruşturmanın sonucunun Ekim 2006'da dönemin Adalet Bakanı Cemil Çiçek'e sunulduğunu belirten Tamaylıgil, Şahin'e “Bu soruşturmanın sonucu ne olmuştur? Soruşturmada hangi tespitler yapılmıştır? Yargının geldiği aşama nedir?” sorusunu yöneltti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı