GeriGündem CHP’den ABD’ye Zarrab heyeti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP’den ABD’ye Zarrab heyeti

CHP’den ABD’ye Zarrab heyeti

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partilerinin Cezaevi Komisyonu üyeleri Veli Ağbaba başkanlığındaki heyetin, Reza Zarrab’ın ABD’deki duruşmalarını izlemek amacıyla Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla ABD’ye gideceğini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Muğla Milletvekili Nurettin Demir ile Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Özel, iki milletvekilinin gelecek hafta ABD’ye giderek 4 Nisan’da başlayacak davanın adım adım takipçisi olacaklarını belirtti. Özel şunları söyledi:

GÜLER’DEN HAVLU GÖTÜREBİLİRİZ

“İhtiyacı varsa, kapının altından soğuk geliyorsa önüne yatırması için Sayın Muammer Güler’den bir havlu götürebiliriz. Veya Egemen Bağış’ın en samimi dualarını götürebiliriz. Zafer Çağlayan’dan kol saatine karşılık kol böreği götürebiliriz. CHP olarak, ABD hukukunda bu davanın görülüş sistematiğine ilişkin yapabileceğimiz ne varsa, davayı izlemek, ortaya çıkacak bilgi, belge ve ifadelerin Türk yargısına hızla intikalini sağlamak... İkinci Deniz Feneri vakası yaşanmaması adına mümkün olduğu kadar Türk ve ABD hukuk sistemlerinin bütün ayrıntılarını da göz önünde bulundurarak, bu davanın takipçisi olacağız.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle