Gündem Haberleri

  CHP'de vekillik için istifa furyası

  ANKA
  08.01.2011 - 12:00 | Son Güncelleme:

  CHP’de genel seçimlerde milletvekili adayı olacak örgüt yöneticileri için 10 Ocak’a kadar istifa etmeleri yönünde tavsiye kararı alınmasının ardından CHP il ve ilçe örgütlerinde istifa furyası yaşanıyor. CHP’de 50’yi aşkın il başkanının istifa etmesi bekleniyor.

  CHP Merkez Yönetim Kurulu, (MYK) 3 Ocak’ta yaptığı toplantıda genel seçimlerde milletvekili adayı olacak il, ilçe ve belde başkanlarıyla yönetim kurulu üyelerinin 10 Ocak’a kadar istifa etmeleri için tavsiye kararı almıştı. Düzce, Kars ve Kastamonu il başkanları istifalarını ilk açıklayanlar olurken Pazartesi gününe kadar istifaların artması bekleniyor. İstifalarla boşalan il başkanlıklarına atamanın 10 Ocak Pazartesi günü toplanacak MYK’da yapılabileceği belirtiliyor.

  MYK kararının ardından gözler İstanbul, Ankara ve İzmir İl Başkanlarına çevrilmişti. CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek’in bugün düzenleyeceği basın toplantısında istifa ederek milletvekili adayı olacağını açıklaması bekleniyor.

  NALBANTOĞLU İSTİFA EDECEK, YILDIZLI İL BAŞKANLIĞINDA KALACAK

  CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’nun da milletvekili adayı olmak için görevinden istifa edeceği öğrenildi. CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı ise istifa edip etmeyeceğinin sorulması üzerine 10 Ocak Pazartesi günü bir basın toplantısı düzenleyerek bu konudaki kararını açıklayacağını bildirdi. Yıldızlı’nın istifa etmeyip il başkanlığına devam edeceği ifade ediliyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı