Gündem Haberleri

  CHP'de seçim hazırlıkları sürüyor

  Nilüfer KANDIRMIŞ/BODRUM (Muğla), (DHA)
  19.01.2011 - 12:12 | Son Güncelleme:

  CHP Parti Meclisi Üyesi Ercan Karakaş ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, seçim hazırlıklarıyla ilgili toplantı yapmak amacıyla Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne geldi.

  Ercan Karakaş, Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, sorunları belirlemek, çözüm üretmek, genel seçimler öncesindeki çalışmaları değerlendirmeler için Bodrum İlçe Teşkilatı üyeleri ve partililerle buluştu. Tekin Bingöl, toplantıdan önce yaptığı açıklamada, "Muğla’da çok dinamik ve büyük bir dayanışma içinde çalışan örgüt emekçilerimizin olması bizi mutlu ediyor. Son seçimlerde CHP’nin Muğla ve çevresinde aldığı başarılar, 2011 seçiminde taçlanarak devam edecek. Bizim hedefimiz 2011 seçimlerinde Muğla’da çok daha fazla sayıda milletvekili çıkarmak ve CHP’nin tek başına iktidar yolunu açmak" dedi. Bingöl, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın, son günlerde yaptığı açıklamalara da değindi. Bingöl, "Ertuğrul Günay artık bizim muhatabımız değildir. Çünkü Ertuğrul Günay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Bülent Arınç’ın yaptığı açıklamalar karşısında acz içindedir. Bu durum bizi üzmüştür" diye konuştu.

  Bingöl, Başbakan Erdoğan’a verilmek istenen kasketi reddetmesi konusunda da "O bir simgedir. Kılıçdaroğlu kasketi başına takmış. Ama bu ülkenin başbakanı, Anadolu’da çok yaygın bir şekilde kullanılan kasketi reddetme gibi bir anlayışsızlığı ortaya koymuştur. Tamamen bizim kültürümüze hakarettir" dedi.

  Parti Meclisi Üyesi Ercan Karakaş, halka iktidar olduklarında nasıl bir Türkiye istediklerini anlatarak, sivil toplum örgütlerinin, odaların, esnaf birliklerinin de görüşlerini aldıklarını belirtti. Daha sonra son günlerde gündemde olan Kars’taki heykel ve içki yasağı konularını değerlendiren Karakaş şunları söyledi:

  "Kars’taki heykeli ben de gördüm. Gerçekten çok anlamlı, barışı ve insanlığı savunan bir heykel. Söz konusu heykelle ilgili proje, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a sunulduğunda heyecan yaratmıştı. Başbakanın benzetmesi üzerine bu duruma gelindi. Melih Gökçek de Ankara’da ’Böyle heykelin içine tüküreyim’ demişti. Bu onların sanata, sanatçıya karşı tutumları. İçki konusundaki düzenleme kabul edilemez. Gençleri, çocukları koruma dünyanın her yerinde var ama böyle değil. Ankara’da çok seçkin restoranlara çocuklarıyla giden ailelere yapılanları da gördük. Kafalarının arkasında insanların yaşam tarzına müdahale düşüncesi hep var. MüdAhaleyi deneyerek yapmak istiyorlar. Bir adım atıyorlar, tepki gelirse bir adım geri atıyorlar. Sonra da ’Biz sizin yaşam tarzınıza karıştık mı’ diyorlar. Karışsaydınız bari. Demokrasilerde insanların yaşam tarzına karışma diye bir hak var mı? CHP iktidarında bütün bu sınırlayıcı düzenlemeler, hukukla, demokrasiyle, özgürlüklerle bağdaşmayan düzenlemeler elbette düzeltilecek."

  Tekin Bingöl ve Ercan Karakaş’ın açıklamalarının ardından toplantıya geçildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı