Gündem Haberleri

  CHP'de kurultay için ilk imza İsa Gök'ten

  A.A
  10.01.2012 - 13:17 | Son Güncelleme:

  CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, Türkiye'ye demokrasiyi getiren partinin kendi içinde de demokrasiyi sağlaması için tüzük kurultayı sözünün yerine getirilmesi gerektiğini belirterek, “Ben ilk imzayı noter huzurunda attım ve teslim ettim” dedi.

  Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında CHP'nin son kurultayında partinin daha demokratik bir tüzüğe kavuşturulması sözünün verildiğini hatırlatılarak, bu sözün yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.
  Genel Merkezin bu sözün yerine getirilmesi yönünde bir hareketlilik içinde olmadığını ifade eden Gök, “Ben Türkiye'ye demokrasiyi getiren partinin kendi içinde de demokrasiyi sağlaması için tüzük kurultayı sözünün gereği olarak bugün milletvekili ve Parti Meclisi üyesi olarak ilk imzayı noter huzurunda attım ve teslim ettim” diye konuştu.
  Yeni tüzük ile partiye üye kaydı, genel başkan yetkileri, genel başkan adaylığı ve parti organlarının seçim yöntemi, Hazine yardımının kullanımı gibi konularda yapılması gerektiğini düşündükleri düzenlemeleri aktaran Gök, “Ben sözümden dönmem, asla çark etmem. Sözümün gereği olarak da ilk imzayı vererek partilikten gelen görevimi ifa ettim. Gerisi partilerde demokrasi isteyen insanların takdirini sunulmuştur' dedi.
  Gök, imzalara kulak tıkanması halinde ise hukuku kendi içinde uygulamayanların ülkede hukuk devletini isteme, hukuk mücadelesi verme yetki, ciddiyet ve güvenilirliğinin kalmayacağını söyledi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı