Gündem Haberleri

  CHP'de kritik görüşme!

  AA
  31.01.2018 - 12:54 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan adaylığını açıklayan Muharrem İnce'yi kabul etti. İki isim, CHP Genel Merkezi'nde görüştü.

  CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda genel başkan adayı olacağını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, aday olabilmek için yeterli imza sayısını bulduğunu açıkladı.

  'PARTİYİ İMZA BASKISINDAN KURTARAK GEREKİYOR' 

  Elinde bir dosya ile CHP Genel Merkezi'ne gelen İnce, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Yaklaşık 20 dakika süren görüşmenin ardından açıklamada bulunan İnce, kurultay öncesinde, Kılıçdaroğlu'na bir nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi.

  Kılıçdaroğlu'nu, aday olabilmesi için yeterli imzanın bulunduğu bir dosyayla ziyaret ettiğini belirten İnce, şöyle konuştu:
  "İsterse, kendisine bu dosyayı bırakabileceğimi, isterse Divan'a vereceğimi söyledim. Divan'a vermemin daha doğru olduğunu söyledi kendileri. Partiyi imza baskısından kurtarmak gerektiğini söyledim. Genel başkan yardımcılarının insanlara zorla imza attırdığını, bunun doğru olmadığını, kamuoyunda tartışmalara yol açacağını, bu konuda kendisinin haberinin olmadığına inandığımı ve buna bir önlem alınması gerektiğini söyledim. Sayın delegeler üzerindeki bu baskının kaldırılması gerektiğini, demokratik bir ortamda, özgürce yarışmamız gerektiğini söyledim. Biz, iktidarı eleştiriyoruz. Devletin imkanlarıyla seçimlere giriyorlar, devletin uçağını, helikopterini kullanıyor diye Tayyip Erdoğan'ı eleştiriyoruz. Parti içi bir yarışta da partinin imkanlarını kullanarak avantaj elde etmenin doğru olmadığını, bunun rahat, demokratik, tartışma ortamında, özgür seçimle sonuçlanması gerektiğini söyledim."

  Toplu imza törenlerinin ve TBMM'de milletvekilleri için imza dosyası açılmış olmasının şık bulmadığını Kılıçdaroğlu'na ilettiğini anlatan İnce, "Genel başkana destek verin" diye milletvekillerinin üzerinde baskı kurulmasının doğru olmadığını vurguladı.

  CHPde kritik görüşme

  'KISIR ÇEKİŞMELERE SON VERİLMELİ'

  Bu durumun, partinin kamuoyunda tartışılmasına yol açacağına işaret eden İnce, "Partinin genel başkanının, delegenin imzasını alıp, oyunu alamamasının partiyi kamuoyunda daha güç duruma bırakacağını ve bu tartışmalara hiç gerek olmadığını, yeter sayıda imzamla birlikte kendi huzuruna geldiğimi ve kısır çekişmelere son verilmesi gerektiğini söyledim" dedi.

  Cumartesi delegelerin kapalı bir ortamda özgür iradeleriyle oylarını kullanması ve herkesin sonuca katlanması gerektiğini ifade eden İnce, Kılıçdaroğlu'na başarılar dilediğini söyledi.

  Muharrem İnce, açıklamasının ardından partiden ayrıldı.

  Muharrem İnce resmen açıkladı: Başkanlığa adayımCHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Genel Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Muharrem İnce bugün düzenlediği basın toplantısında "CHP'nin 36. olağan kurultayın sonuçları Türkiye için çok önemlidir. Kurultaya giderken parti içi tartışmalarda olmayacağım, kurultayda adayım" dedi.

  Kılıçdaroğlundan kurultay açıklamasıKılıçdaroğlu'ndan 'kurultay' açıklaması

   

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (31.01.2018)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı