Gündem Haberleri

  CHP'de gizli kamera şoku

  Hürriyet Haber
  07.05.2010 - 11:22 | Son Güncelleme:

  Telekulak olaylarının son noktası CHP'de ortaya çıktı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bir ilişki kasetinin görüntüleri dün gece bir gazetenin internet sitesinde yayınlandı. Kısa bir süre sonra ise yayından çekildi. Ardından da bu görüntüler Youtube'a konuldu.

  Baykal'ın gizli kamerayla çekilmiş videosunda CHP milletvekili N.B. ile görüntüleri yer alıyor. Baykal'ın yakın çevresine "Büyük bir hukuki mücadele başlatacağım" dediği belirtiliyor.

   

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI


  Ankara Cumhuriyet  Başsavcılığı, yayımlanan görüntülerle ilgili olarak soruşturma başlattı.

  Baykal'ın avukatları, Ankara  Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunarak, sorumluların  cezalandırılmasını ve söz konusu görüntülere erişimin engellenmesini talep etti.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusu üzerine soruşturma  başlattı.

  Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk tarafından yürütülecek soruşturma,  TCK'nın 134. maddesinde düzenlenen “özel hayatın gizliliğini ihlal”, TCK'nın  135. maddesinde yer verilen “kişisel verilerin kaydedilmesi” ve TCK'nın 125/1.  ve 2. maddelerinde düzenlenen “hakaret” suçları kapsamında gerçekleştirilecek.

  Savcı Yücetürk, soruşturma çerçevesinde ilk olarak CHP Genel Başkanı  Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülere erişimin engellenmesine karar  vererek, bunun uygulanması için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB)  talimat verdi.

   

  TİB'DEN ERİŞİMİN ENGELLENMESİ İÇİN YAZI

  Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Türk Telekom ve internet servis sağlayıcılarına, videonun bulunduğu internet sitelerine erişimin engellenmesi için yazı gönderdi.

  Videonun engellenmesine yönelik çalışmaların 1-2 saat içinde tamamlanmasının beklendiği bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı