GeriGündem CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak kimdir?

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak kimdir?

CHP’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak olarak gösterildi. Adaylığın kamuoyuyla paylaşılması ardından Kadir Albayrak’ın hayatına ilişkin bilgiler merak konusu oldu. Peki, CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak kimdir?

18 Şubat 1949 tarihinde Tekirdağ’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Tekirdağ’da tamamlayan Kadir Albayrak,  1971 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Vatani görevini tamamlamasının ardından Tekel Tekirdağ İçki Fabrikası’nın mühendis kadrosunda işe başladı. Mühendis olarak girdiği fabrikada sırasıyla; laboratuar şefi, şarap-rakı üretim amiri, işletme şefi, müdür yardımcısı ve son 15 yıl da fabrika müdürü olarak görev yaptı.

2007 yılında emekliye ayrılan Albayrak, 2010-2012 yılları arasında CHP Tekirdağ İl Başkanlığı görevini yürüttü. 6 Aralık 2012 tarihinde 6360 sayılı Kanun ile kurulan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini 8 Nisan 2014 tarihinden itibaren yürütmektedir.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle