Gündem Haberleri

  CHP: Tahliye olursa Meclis'i olağanüstü toplarız

  AA
  05.07.2012 - 19:15 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, “3. Yargı Paketi”nin onaylanmasının tutuklu milletvekillerine tahliye imkanı sağladığını belirterek, “Yargının, milletvekillerimizin tahliyesi yönünde bir karar vermesini bekliyor ve diliyoruz” dedi.

  Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, tutuklu milletvekilleri sorununun sadece CHP'nin değil ülkenin ve milli iradenin sorunu olduğunu belirtti.TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve hükümet kanadının bu konuda yaptıkları açıklamaları olumlu bulduklarını ifade eden Toprak, “Toplumsal ve siyasal bir konsensüs sağlanmıştır. Şimdi yargının buna katkı yapmasını bekliyoruz. Yargının dosya üzerinden inceleme yapmasını ve o çerçevede milletvekillerimizin tahliyesi yönünde bir karar vermesini bekliyor ve diliyoruz” ifadelerini kullandı.

  Toprak, açıklamasında “Tutuklu milletvekillerinin tahliyesinden sonra, milletvekillerimizin yasama görevlerini yerine getirmeleri için TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağıracağız. Bu sürece diğer siyasi partilerin de katkı yapacağına inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı