GeriGündem CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan kimdir?

CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan kimdir?

CHP'nin Sinop Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Barış Ayhan, bölgede yaşayan birçok kişinin merakla araştırdığı isim olmaya başlandı. İnşaat sektöründe faaliyetini sürdüren Barış Ayhan, 2019 yerel seçimlerinde CHP'nin Sinop Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Peki, CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan 1974 yılında dünyaya geldi. İlk orta ve lise öğrenimini Sinop’ta tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu.

Askerlik görevini yedek subay olarak tamamladı. 2002 yılına kadar İstanbul’da pazarlama ve finans sektöründe ticari faaliyetlerini sürdüren Barış Ayhan, 2002 yılında Sinop’ta İnşaat sektöründe faaliyet sürdüren Yapı Market Firmasını kurdu.

2003 yılında gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi il kongresinde yönetim kurulu üyesi seçildi. İl Saymanlığı görevinde bulundu.

2009 yerel seçimlerinde Sinop Belediyesi Meclis üyesi seçildi. 2015 yılında gerçekleşen 36. Olağan İl Kongresinde İl Başkanlığına ve Kurultay Delegeliğine seçildi.

2018 yılında gerçekleşen 37.Olağan İl Kongresinde ikinci kez İl başkanı ve Kurultay delegesi seçildi. Bir dönem Sinop Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeliği de yapan Barış Ayhan, birçok kitle örgütü, sivil toplum kuruluşu ve spor kulübünün üyesidir.

Öğretmen Hanife Ayhan ile evli ve iki kız çocuk babası olan Barış Ayhan İngilizce bilmektedir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle