GeriGündem CHP seçim koordinasyon merkezine saldırı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP seçim koordinasyon merkezine saldırı

SAMSUN’da CHP Atakum İlçesi Seçim Koordinasyon Merkezi’ne dün gece kimliği belirlenemeyen kişilerce yapılan saldırıda, üzerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekili adaylarının resimlerinin bulunduğu afiş kesici aletle parçalandı.

Sabah seçim merkezine geldiklerinde kesilmiş afişi gören partililer, polise haber verdi. Polis, 7 kişi oldukları belirlenen saldırganların yakalanması için soruşturma başlattı.

Atakum İlçesi Mimar Sinan Mahallesi Atatürk Bulvarı’ndaki 221 no’lu binanın zemin katında bulunan CHP İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’nin dışını kaplayan yaklaşık 45 metrekarelik afiş dün gece kesilerek parçalandı. 2 gün sonra açılışı yapılacak seçim koordinasyon merkezine sabah gelen partililer, üzerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Samsun 7’nci sıra Milletvekili Adayı Neşe Kangüleç ve 9’uncu sıra Milletvekili Adayı Orhan Aykanat’ın resimlerinin bulunduğu afişi kesilmiş halde görünce polise haber verdi. Olay yerine gelen polisler çevredeki iş yerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarını alarak incelemede bulundu.

Milletvekili adayı Orhan Aykanat, emniyet yetkililerinin kendilerine 7 kişinin sabaha karşı 03.00’da afişi ve CHP bayraklarını kesici aletlerle kestiğini söylediğini belirterek, "Açılış için bir haftadır hazırlık yapıyorduk. Saldırıyı yapan kişiler tespit edilme aşamasında ama yapılış şekline bakıldığında sarhoş olabilir veya diğer partiler tarafından bir karşı saldırıda olabilir. Sarhoş olsa bu kadar büyük zarar vermez. Bilinçli yapılan bir şey. Bizim isteğimiz yapan kişilerin bulunup cezalandırılmasıdır" diye konuştu. 2 bin 500 liralık bir zararlarının olduğunu belirten Aykanat, afişi yenileyip açılış gününe kadar yetiştireceklerini söyledi.

CHP İl Başkanı Halil Türk de yapılan saldırının hiç hoş bir olay olmadığını belirterek, "Siyasi partilerin birbirine karşı anlayışlı ve hoşgörülü olması gerekiyor. Kimin, neden yaptığını şu an için bilmiyoruz ama kim yaptıysa ayıp etmiş. Bizim ülkemizin barışa ihtiyacı var. Gerilime ihtiyacı yok. Zaten yeteri kadar gerilmiş durumda ülkemiz" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle