Gündem Haberleri

  CHP referandum sonrasını bilim insanlarıyla tartışacak

  Rifat BAŞARAN/ANKARA
  12.05.2017 - 22:50 | Son Güncelleme:

  CHP’nin 2019 seçimleri öncesi yüzde 49’luk ‘hayır’ oylarını koruyarak büyütmeye yönelik üç aşamalı yol haritasının ilk adımını belirlemek için yarın Bursa’da toplantı yapılacak.

  Bilimadamlarıyla yapılacak toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.CHP Parti Meclisi Üyesi Özkan Yıldız’ın başkanı olduğu Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Derneği’nce (SESADER) düzenlenen “Referandum Sonrası Türkiye Siyasetinde Gelişmeler” Çalıştayı’nın yarınki bölümünde referandum sonuçlarının seçmen davranışları açısından değerlendirmesi yapılacak.  

  Toplantıda, “Hayır bileşenlerinin (Siyasi Partiler, STK, DKÖ, vd) analizi ve ortak değerlerinin belirlenmesi,  hayır oylarını korumak, güçlendirmek ve geliştirmek üzerine sosyal, siyasal ve stratejik öneriler ile CHP için yol haritası üzerine öneriler” ele alınacak.Aralarında, Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, Prof. Dr. Nebi Sümer, Prof Dr. Rüstem Erkan, Prof. Dr. Tanju Tosun, Prof. Dr. Ayşe Buğra, Doç Dr. Yunus Emre’nin de bulunduğu 25 akademisyenin katılacağı toplantıda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konuşma yapacak.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı