Gündem Haberleri

  CHP otobüsüne polis sabotajı...

  Hürriyet Haber
  13.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Deniz Baykal'ın Kars gezisinde seçim otobüsünün üzerine, park edildiği Çevik Kuvvet Müdürlüğü'nde ‘‘MHP’’ yazdıkları gerekçesiyle 7 polis açığa alındı.

  Baykal'ın Kars gezisinin anonsu için 5 gün önceden kente gelen CHP otobüsünün şoförü Hasan Yılmaz, geçen pazar gecesi seçim otobüsünü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde parka çekti. Şoför Yılmaz, sabah otobüsü almaya geldiğinde her tarafının çizilmiş ve boyasının kesici bir aletle kazınarak ‘‘MHP’’ yazılmış olduğunu gördü.

  Şoför Yılmaz, otobüsün bu durumunu görünce hemen Kars Emniyet Müdürü'nün makamına giderek, şikayetçi oldu. Olaya el koyan Kars Emniyet Müdürü, Çevik Kuvvet'teki gece sorumlusu 7 polis memurunu açığa aldı ve haklarında soruşturma başlattı. Şoför Yılmaz olaydan sonra otobüsün üzerindeki yazıları boyayla kapattı.

  Aynı otobüs pazartesi günü Kars'ın Akyaka İlçesi'nde Baykal'ın geleceğini duyurmak için anonsa hazırlandı. Ancak Akyaka Emniyet Amiri ‘‘İzin veremem’’ diyerek engelledi. Şoför Hasan Yılmaz'ın ‘‘Resmi izin kağıdım var’’ diye itiraz etmesine rağmen, polis izin vermediği için anons yapılamadı. Bu konu da Kars Emniyet Müdürlüğü'ne bildirildi ve Akkaya Emniyet Amiri hakkında da soruşturma açıldı.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı