GeriGündem CHP önünde oturma eylemine katılım artıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  41
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP önünde oturma eylemine katılım artıyor

Sosyal medyada örgütlenen bir grup CHP'li, CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Hakan Imırgı başkanlığındaki bir grup gencin parti genel merkezi önünde başlattığı oturma eylemine katıldı. CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan bir grup da parti yönetimini protesto etti.

Denizli Gençlik Kollarınca öğle saatlerinde başlatılan oturma eylemine destek vermek için sosyal medya üzerinden örgütlenen CHP'liler, saat 20.00'de parti genel merkezi önüne geldi.

CHP önünde oturma eylemine katılım artıyor

Grup adına açıklama yapan CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Imırgı, parti önünde toplanan kişi sayısının önemli olmadığını, milyonları temsil ettiklerini söyledi. "Türkiye Cumhuriyeti'nin, Büyük Millet Meclisinin hukukun ve laikliğin teminatı Cumhuriyet Halk Partisinin bu durumda olmasından üzüntü duyuyoruz." diyen Imırgı, değişimin CHP'nin yönetim kadrolarından başlaması gerektiğini dile getirdi.

"24 SAAT BOYUNCA"

Imırgı, seslerine kulak verilmesi için 24 saat boyunca oturma eylemi yapacaklarını belirtti.

CHP önünde oturma eylemine katılım artıyor

Denizli'de CHP oylarında yaşanan düşüşün ardından Gençlik Kolları Başkanlığından istifa dilekçesini vererek Ankara'ya geldiğini anlatan Imırgı, aynısını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan beklediklerini aktardı.

CHP önünde oturma eylemine katılım artıyor

Partinin öz gücü, emektar gençlik örgütlerini görmezden gelenlerden, mücadeleden kaçanlardan, şahsi menfaat peşinde koşanlardan hesap sorduklarını ifade eden Imırgı, "Ben bu partide ön seçimin olmamasını, çoğu illerde kimsenin onaylamadığı listelerle seçime gidilmesini, vekilliğin birilerine peşkeş çekilmesini içime sindiremiyorum. Partimin, adayından 8 puan eksik oy almasından hicap duyuyorum." diye konuştu. "Genel Başkan Muharrem İnce" şeklinde slogan atan grup, oturma eylemine devam ediyor. 

CHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI ÖNÜNDE PROTESTO

CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan bir grup, parti yönetimini protesto etti.

Sosyal medya üzerinden organize oldukları öğrenilen ve Beyoğlu'ndaki İl Başkanlığı binasının önünde bir araya gelen grup, "Yönetim istifa" ve "Başkan İnce" şeklinde slogan attı.

Bina önünde bir süre bekleyen grup daha sonra dağıldı.

İKİ VEKİL ATIŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) seçimlerin ardından başlayan çekişmeler milletvekilleri arasında ağır kelimeler içeren söz düellosuna dönüşmeye başladı. Aslen Tuncelili olan iki milletvekili arasında sosyal medya üzerinden Kılıçdaroğlu atışması yaşandı.

CHP’nin 41 yıl sonra Elazığ’dan çıkardığı ilk milletvekili olan Gürsel Erol, partisinin Türkiye genelindeki başarısızlığının faturasını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na çıkartmış, parti yönetimini ağır sözlerle eleştirmiş ve partilileri de Çarşamba günü 11.00’den itibaren Genel Merkez önünde oturma eylemine çağırmıştı.

Elazığ milletvekili Gürsel Erol’a, CHP Aydın milletvekili Hüseyin Yıldız sosyal medyadan ağır sözlerle yüklendi. Gürsel Erol’u eleştiren ve ağır ifadeler kullanan Yıldız, “Bırak partiyi karıştırmayı istifa et oraya git “ dedi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle