Gündem Haberleri

  CHP’nin Denizli şarkısı

  Osman Nuri BOYACI/DHA
  22.02.2014 - 23:04 | Son Güncelleme:

  Denizli'de Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü, büyükşehir belediye başkan adayı Kazım Arslan için, Hadi Gari Sen De Gel türküsüyle destek isteyecek.

  Burdur yöresine ait türkünün derleyicisi folklor araştırmacısı Hamit Çine'den alınan telif izniyle türküye yeni sözler yazılıp, yöresel sanatçı Ozanca ve ekibi tarafından stüdyoda kayıt yapıldı. Sözlerini Yiğit Ege Sarıtaş'ın yazdığı seçim şarkısında yolsuzluklardan, batan fabrikalardan, AVM’lerden işsizliğe vurgu yapılarak toplumun tüm kesimlerine CHP'ye katılma ve Kazım Arslan'a destek verme çağrısı yapılıyor. Seçim türküsü, seçim kampanyasında kullanılmaya başlandı. Hadi Gari Sen De Gel türküsünün bir bölümü şöyle:

  “Denizli'de yeniliğe durma gari sende gel/Arslan başkan yola çıktı değişime sen de gel/Köylü geldi, işçi geldi, esnaf geldi, çiftçi geldi/Arslan Başkan yola çıktı CHP'ye sen de gel/Anam geldi dedem geldi oğlum geldi gızım geldi/Kazım Arslan yola çıktı hadi gari sen de gel./Yalan dolanın devrine son vermeye sen de gel/Şeffaf temiz hizmet için değişime sen de gel/Okuyan geldi, yazan geldi, köyde nohut yolan geldi/Arslan başkan yola çıktı CHP'ye sen de gel/Kan ağlayan esnaf geldi beli bükük emekli geldi-/Beyaz göynek giyen geldi hadi gari sen de gel.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı