GeriGündem CHP MYK'da 4 yeni isim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  54
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP MYK'da 4 yeni isim

CHP MYK'da 4 yeni isim
refid:27201937 ilişkili resim dosyası

CHP Lideri Kılıçdaroğlu yeni Merkez Yönetim Kurulu’nu belirledi. Mehmet Bekaroğlu, Enis Berberoğlu, Selin Sayek Böke ve Ercan Karakaş MYK’ya giren isimler oldu. PM’ye giremeyen Murat Özçelik ‘başdanışman’ sıfatıyla görev üstlenecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 18. Olağanüstü Kurultay’da seçilen yeni Parti Meclisi (PM) içinden “yeni” Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) belirledi. Kılıçdaroğlu, 4 yeni ismi MYK’ya alırken, Emrehan Halıcı’nın yürüttüğü “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Başkan Yardımcılığı” görev alanını da lağvetti. Kılıçdaroğlu “listesinde yer vermediği için” PM dışında kalan Faruk Loğoğlu ve Emrehan Halıcı ile listesinde yer bulup seçilemeyen Erdoğan Toprak ve Emel Yıldırım’a ek olarak PM üyesi, İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ı da MYK dışında bırakarak değişiklik sayısını 5’e çıkarttı.

ÖZÇELİK’E DIŞ POLİTİKA

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, emekli Büyükelçi Murat Özçelik’in PM’ye seçilememesi nedeniyle “Dış Politika Genel Başkan Yardımcılığı” görevini boş bıraktı. Dış politikadan sorumlu “Başdanışman” sıfatını alacak olan Özçelik, “Gayr-i Resmi Genel Başkan Yardımcılığı” görevini üstlenecek. MYK toplantılarına da girmesi öngörülen Özçelik, CHP’nin yeni “Dış politika” perspektifini belirleyecek. İletişim ve Medya ile İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığına getirilen, Hürriyet Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu ise CHP’nin medya stratejisini “sil baştan” ele alacak çalışmalar yürütecek.

BEKAROĞLU’NUN YÜKSELİŞİ

Bilim Yönetim Kültür Platformu listesinden seçimlere giren, ‘Cinsiyet Kotası’nın erkek adayların lehine işletilmesi sayesinde PM’ye seçilen Saadet Partisi kökenli Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, CHP’nin “Tanıtım ve Halklar İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı” oldu. MYK’sını yeni isimlerle takviye eden Kılıçdaroğlu bazı genel başkan yardımcılıklarına da müdahale etti. Uzun yıllar MYK’da “Ekonomi Politikaları” görevini yürüten Faik Öztrak, PM dışında kalan Erdoğan Toprak’ın üstlendiği “İşveren Sendikaları ve Kuruluşları Genel Başkan Yardımcılığı” görevine kaydırıldı. Öztrak’ın yerine Selin Sayek Böke getirildi. MYK’nın bir diğer yeni ismi de eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş oldu. Başta Alman Sosyal Demokrat Partisi olmak üzere, Avrupa Sosyal Demokrat Partilerin birçoğuyla yakın ilişkileri bulunan Karakaş, Bilim Yönetim Kültür Platformu ikiye ayrılarak oluşturulan “Kültür- Sanat Platformu Genel Başkan Yardımcısı” olarak MYK’da görev alacak. Sencer Ayata da Ar- Ge, Bilim Yönetim Platformu Genel Başkan Yardımcısı olarak MYK üyeliğini sürdürecek.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun seçtiği MYK üyeleri, genel başkan yardımcıları şöyle:

CHP MYKda 4 yeni isim

Tekin Bingöl - Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri Ve Yurtdışı Örgütlenmeler

CHP MYKda 4 yeni isim

Haluk Koç - İdari Ve Mali İşler

CHP MYKda 4 yeni isim

Bülent Tezcan - Hukuk Ve Seçim İşleri

CHP MYKda 4 yeni isim

Seyhan Erdoğdu - Parti İçi Eğitim

CHP MYKda 4 yeni isim

Sezgin Tanrıkulu - İnsan Hakları

CHP MYKda 4 yeni isim

Enis Berberoğlu - İletişim Ve Medya İle İlişkiler

CHP MYKda 4 yeni isim

Mehmet Bekaroğlu - Tanıtım Ve Halkla İlişkiler

CHP MYKda 4 yeni isim

Veli Ağbaba - Yerel Yönetimler

CHP MYKda 4 yeni isim

Yakup Akkaya - Meslek Kuruluşları, İşçi Sendikaları Ve Diğer Sivil Toplum Kuruluşları

CHP MYKda 4 yeni isim

Faik Öztrak - İşveren Sendikaları Ve Kuruluşları

CHP MYKda 4 yeni isim

Selin Sayek Böke - Ekonomi Politikaları

CHP MYKda 4 yeni isim

Burhan Şenatalar - Sosyal Politikalar

CHP MYKda 4 yeni isim

Şafak Pavey - Doğa Hakları

CHP MYKda 4 yeni isim

Sencer Ayata - Ar- Ge; Bilim -Yönetim Platformu

CHP MYKda 4 yeni isim

Ercan Karakaş - Kültür – Sanat Platformu

CHP MYKda 4 yeni isim

Gürsel Tekin - Genel Sekreter


Yorumları Göster
Yorumları Gizle