Gündem Haberleri

  CHP muhalifleri yerel gazete bastı

  DHA
  31.07.2007 - 18:28 | Son Güncelleme:

  ADANA’da, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) mevcut yönetimine muhalif olan bir grup, 2 gündür yazılarında kendilerini eleştirdiklerini öne sürdükleri yerel gazeteyi bastı.

  Günlük yayınlanan yerel Bölge Gazetesi’ne gelen yaklaşık 20 kişi, 29 Temmuz 2007 tarihli gazetede, genel merkez önündeki gösterinin fiyasko olduğu haberi, dün de, kendilerini eleştiren ‘Soros çocukları’ başlıklı habere tepki gösterdi. CHP’deki muhalifler, konuşmak amacıyla geldiklerini söyleyip, daha sonra küfrederek, gazete çalışanlarını tartakladıktan sonra kaçtı. Polis saldırganları ararken, saldırıya maruz kalan gazetenin genel koordinatörü Nevzat Uçak, durumlarının iyi olduğunu, maddi hasar da olmadığını belirtip, “Seçim döneminde, ‘CHP’ye oy vermeyin’ diye kampanyalar başlatan, CHP’ye muhalif olan kişiler baskını yaptı. Bizim yazdığımız haberleri sevmemişler. Haberlerimizde, yazılarımızda Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı olduğunu belirtip, onları eleştirdiğimiz için bunu yaptıklarını sanıyoruz” dedi.
  Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) de yapılan saldırıyı kınayıp, özgür basının hiçbir dönemde susturulamadığını bildirdi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı