Gündem Haberleri

  CHP mitinginde kapkaçcı paniği

  DHA
  12.07.2007 - 11:52 | Son Güncelleme:

  CHP Amasya mitingi sırasında, Mehmet Karyağış (51) ve Necmettin Ergül (46), kalabalık arasındakilerin ceplerini karıştırırken sivil polisler tarafından suçüstü yakalandı.

  Yavuz Selim Meydanı’nda CHP lideri Deniz Baykal’ın seçim mitingine partili gibi katılan Mehmet Karyığış ve Necmeddin Ergül, kalabalığın içindeki partililerden 41 yaşındaki Mustafa Ünler'in cebindeki cüzdanından 70 YTL'sini ve cep telefonunu çaldı. Son anda cüzdanını çarptırdığını farkeden Ergül, “Hırsız var” diye bağırdı.

  Bu sırada kalabalıkta bulunan sivil polisler harekete geçti. Polislerden 3’ü, kaçmaya çalışan Necmeddin Ergül’ü yakalayıp önce yere yatırdı. Bu sırada Ergül, çaldığı cüzdandaki parayı ve cep telefonunu yere attı. Ancak polisler, cüzdanı ve cep telefonunu hemen muhafaza altına alıp zanlıların ellerine kelepçe taktı. Kalabalığın yuhaladığı Amasya Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen zanlıların hırsızlıktan çok sayıda sabıkalarının olduğu ortaya çıktı. Samsun’un Bafra İlçesi’ne bağlı Doğantepe Beldesi’nden geldikleri anlaşılan iki zanlının sorgusunun sürdüğü bildirildi.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı