Gündem Haberleri

  CHP-MHP'den DTP'ye randevu yok

  ANKA
  05.10.2007 - 10:23 | Son Güncelleme:

  Siyasi partilerin bayramlaşma programı belli oldu.

  Her bayram gelenekselleşen siyasi partiler arası bayramlaşmalarına ilişkin partiler de programlarını netleştirdi. 

  22 Temmuz seçimlerinden sonra TBMM’de grup kurma hakkı elde eden DTP’ye CHP ve MHP randevu vermedi.

  DTP’lilerin milletvekili yemin töreninde MHP’lilerle sıcak diyalog kurmalarının ardından, yaşanan bazı terör eylemleriyle yeniden gerilen siyasi ortam, bayramlaşma programına da yansıdı. DTP’ye MHP randevu vermedi. DTP’ye sağ partilerden, AKP, Anavatan Partisi ve Saadet Partisi randevu verdi.

  CHP’nin DTP’ye karşı başından beri izlediği mesafeli politika bayram randevularına da yansıdı. CHP yönetimi DTP’ye randevu vermezken, DSP ve SHP ise DTP’lilerle bayramlaşacak.

  Öte yandan, 22 Temmuz seçimlerinde beklenmedik seviyede düşük oy olan Demokrat Parti ise bayramlaşma programı düzenlemedi.

  DTP:"MHP VE CHP'YLE BAYRAMLAŞMA TALEP ETMEDİK"

  Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) Ramazan Bayramında siyasi partilerle yapacağı bayramlaşma programında CHP ve MHP ile herhangi bir randevu talebi olmadığı ve bu partilerin de DTP'den randevu talep etmedikleri bildirildi.

  DTP'den yapılan açıklamada, parti olarak diğer partilerle bayramlaşma programı yapılmadığını, ancak DSP, SHP, AKP, Saadet Partisi ve Anavatan'dan bayram ziyareti için randevu talebi geldiğini ve bunlara olumlu yanıt verildiği belirtildi. Açıklamada, CHP ve MHP'den ise bayram ziyareti için ne kendilerinden ne de bu partilerden herhangi bir talep gelmediği ifade edildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı