Gündem Haberleri

  CHP Malatya İl Teşkilatı Baykal'ın yanında

  Mikail PELİT/MALATYA, (DHA)
  11.05.2010 - 15:21 | Son Güncelleme:

  CHP Malatya İl Başkanı Veli Ağbaba, Deniz Baykal ve partisinin komplo ile karşı karşiya olduğunu, bunu lanetlediklerini söyledi. Ağbaba, 14 Kurultay delegesi ile Deniz Baykal'ı tekrar genel başkan olarak görmek istediklerini belirtti.

  Ağbaba, yaptığı açıklamada Baykal'a yönelik komplonun hukuk ve ahlak dışı olduğunu anlatırken, bu yolla iktidara giden CHP'nin engellenmek istendiğini öne sürdü. Veli Ağbaba, şöyle devam etti:

  “Bu tezgah ile ‘korku Cumhuriyeti' yaratılmaya çalışılmaktadır. Türkiye gündeminde referandum ve Anayasa değişikliği bulunmaktadır. CHP Anayasa ve rejim kavgası verdiği süreçte böyle çirkin ve düzeysiz bir komplo kurulmuştur. Yapılan bu haksızlık, Türkiye'de vicdanı olan herkesin vicdanını rahatsız etmiştir. Çirkin bir komploya hem Genel Başkanımız hem de CHP kurban edilmeye çalışılmaktadır. CHP'nin mücadelesi sıradan bir partinin mücadelesi değildir. Demokrasiyi yaşatma, Atatürk ilkelerini Türkiye’de hakim kılma mücadelesidir.”


  CHP İl Başkanı Ağbaba, il örgütü, ilçe başkanları ve 14 kurultay delegesi olarak komployu lanetlediklerini ve Deniz Baykal’ı yeniden CHP genel başkanı olarak görmek istediklerini ekledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı