Gündem Haberleri

  CHP liderine ayakkabı fırlatıldı

  Okan KONURALP / ANKARA - Ajanslar
  08.01.2015 - 12:50 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emeklilerle yaptığı toplantıda, bir kişinin ayakkabılı saldırısına maruz kaldı. Saldırganın Yunus Emrah S. olduğu öğrenilirken, ilk geçmiş olsun mesajı Melih Gökçek'ten geldi.

  Kılıçdaroğlu, emeklilerin sorunlarına ilişkin bir otelde düzenlenen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.


  Konuşmasını bitirdiği sırada, "basın mensupları alınırken toplantı salonuna girdiği" belirtilen bir kişi Kılıçdaroğlu'na, "Sizin siyasetiniz benim babamı yaktı" diyerek ayakkabılarını fırlattı.

  CHP liderine ayakkabı fırlatıldı

  Ayakkabıların isabet etmediği Kılıçdaroğlu, olaya ilişkin, "Ruh sağlığı yerinde olmayan bir arkadaş" değerlendirmesinde bulundu.

  Korumalar tarafından otelin alt katlarındaki bir odaya indirilen saldırganın, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüleceği belirtildi.

  KILIÇDAROĞLKU: BEN DE BİLMİYORUM

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, otelden ayrılırken, olayın nedenini soran gazetecilere, "Ben de sizin gibi bilmiyorum" yanıtını verdi.

  KİMLİĞİ BELLİ OLDU

  Olayın yaşamasından kısa süre sonra saldırganın kimliği belli oldu. 1986 Ağrı Eleşkirt doğumlu Yunus Emrah S. ilk ifadesinde “Erdoğan Toprak’ın fabrikasında çalışan babamın yaşadığı mağduriyet nedeniyle saldırıyı gerçekleştirdim. Babam Erdoğan Toprak’ın fabrikasında çalışıyordu, geçirdiği kaza sonucu özürlü kaldı. Yardım sözleri de tutulmadı” bilgisini verdi.

  KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞMEK İSTİYORUM


  Yunus Emrah S.’nin toplantı öncesinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun basınla ilişkilerini yürüten isimlerden Veli Özdemir’e de “Sayın Genel Başkan’la görüşmem gerekiyor” isteğini ilettiği öğrenildi. Daha sonra ortadan kaybolan Yunus Emrah S.’in, toplantının basına açık bölümünde gazetecilerin arasına karışarak salona girdiği tespit edildi. Yunus Emrah S., salona girmesinden kısa bir süre sonra da ayakkabısını Kılıçdaroğlu’na fırlattı. S.’in ayakkabısı Genel Başkan Yardımcılarından Selim Sayek Böke’ye isabet etti.

  GÖKÇEK'TEN "GEÇMİŞ OLSUN"

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek saldırıdan hemen sonra Twitter hesabından Kılıdçaroğlu'na geçmiş olsun dileğinde bulundu.

  Gökçek mesajında, "Kılıçdaroğlu'na ayakkabı fırlatılmış... Geçmiş olsun... Her türlü tartışmaya evet kaba kuvvete hayır..." ifadelerini kullandı.

  CHP liderine ayakkabı fırlatıldı KILIÇDAROĞLU YUMRUKLU SALDIRIYA UĞRAMIŞTI


  .

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı