Gündem Haberleri

  CHP lideri Kılıçdaroğlu Van'a gitti

  DHA
  24.10.2011 - 09:08 | Son Güncelleme:

  Van'da meydana gelen 7,2'lik depremin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah saat 09.00'da Van'a gitti. Kılıçdaroğlu, Sabiha Gökçen Havaalanı'nda gazetecilerin sorularını cevapladı. Kemal Kılıçdaroğlu “Yaşanan olay gerçekten cok ciddi, devlet bütün imkanlarıyla yaraları sarmaya çalışıyor. Ölenlere başsağlığı diliyoruz" dedi.

  ''İsrail dahil her taraftan gelen yardım çağrılarını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' şeklindeki soruya Kılıçdaroğlu, “İnsani yardımlara her zaman saygı duymamız gerekiyor. Ama Türkiye dışarıdan yardım almaksızın kendi yaralarını saracak güçtedir" diye konuştu.

   

  Kemal Kılıçdaroğlu, "Sonuçta bir deprem bir facia. Kolay atlatılması gereken türden bir sarsıntı değil. Can kayıpları ne kadar az olursa o kadar iyi olur. Sonuçta depreme karşı Türkiye jeolojik olarak çok hassas bir noktada bulunuyor. Yapılarımızı müteahhitlerimiz buna göre yapmalı, ihaleler buna göre yapılmalı. Bütün bu olaylar bize çok ders verdi. O derslerin gereğini mutlaka yerine getirmeliyiz" ifadesini kullandı.

   

  Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de, “Sayı konusunda daha farklı rakamlar coğrafik olarak uzak olduğu için arama kurtarma ekiplerinin yetişmediği çadırların bu sabah gittiği görülüyor. Umut ediyoruz ki daha fazla can kaybı olmaz ölenlere rahmet yaralılara şifa diliyoruz" diye konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı