Gündem Haberleri

  CHP’li Tanal meclise ‘sıfır’ tişörtüyle geldi

  Zeynep GÜRCANLI
  06.09.2014 - 01:05 | Son Güncelleme:

  CHP milletvekili Mahmut Tanal TBMM’ye üzerinde ‘sı-fır’ yazan tişörtle geldi.

  Tanal yaptığı açıklamada “Oğlum hesapları sıfırlayın diyen kimdir. Aslında 25 aralık operasyonunu yapan polislerin vergi usul kanunu çerçevesinde ödüllendirilmesi gerekir. Kanuna göre vergi kaçıranları yakalayanlara ödül veriliyor. Maliye Bakanı bunu niye uygulamıyor. Ödül vereceklerine terör örgütü üyesi yaptılar” dedi.

  BİREYSEL EYLEM

  Yaptığı eylemin yolsuzluklara karşı bireysel bir eylem olduğunu vurgulayan Tanal, “bu tişörtleri ben yaptırdım. İsterseniz size de verebilirim ama giymek koşuluyla” dedi.

  Tanal, operasyondan gözaltına alınan polislerin de aynı tişörtten giydiğinin hatırlatılması üzerine, “bu evrensel bir söylem yolsuzlukla mücadeleyle ilgili bir söylem. Buy sıfır ‘hesapları sıfırlayın’ diyenlerle ilgili” ifadelerini kullandı.

  “ŞEHRİZAR KONAĞI ALMAYA PARAM YETMEDİ”

  Sızan telefon tapelerinde adı geçen Şehrizar Konakları’na kendisinin bizzat gittiğini orada pek çok vekilin ve cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hatta eski cumhurbaşkanı Gül’ün evleri olduğunu öne süren Tanal, “ben de almak istedim ama param yetmedi” dedi.
  Mahmut Tanal, “Genel kurula da bu tişörtle mi gideceksiniz” sorusuna ise bununla girmeyeceğim ama başka sürprizler yapacağım, beni izlemeye devam edin” cevabını verdi

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı