GeriGündem CHP’li İnce: Ağlata ağlata göndereceğiz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP’li İnce: Ağlata ağlata göndereceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, hükümeti eleştirdi, "Ağlaya ağlaya iktidara geldiler, ağlata ağlata göndereceğiz onları. Cesur olmaya ve korkmamaya ihtiyacımız var. Tepeden tırnağa cesaret, her şey Türkiye’yi sevmekten ibaret" dedi.

Trabzon’un Tonya İlçesi’nde CHP İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen organizasyona katılan Muharrem İnce, partiye yeni üye olan 26 kişiye rozetlerini taktı, horon gösterisini izledi. Daha sonra partililere hitap eden İnce, kendisinin de bir ineğin yağı ve sütüyle okuduğunu belirterek, "90 yıllık Cumhuriyette Müslümanların Angus kestiği başka bir bayram oldu mu? Türkiye’de hayvancılık çöktü, tarım bitti. Türkiye kuşatıldı. Bütün kurumları çökertildi. Medyayı susturdular RTÜK kıskacıyla. İşadamlarını vergi kıskacıyla susturdular. Yüksek yargıyı susturmak istiyorlar şimdi. Genelkurmay’ın burnunu sürttüler. Kendilerinden yana olmayan, muhalefet eden herkesi cezalandırdılar. Bazıları bu hükümetin ekonomi, tarım, eğitim politikalarını beğenebilir. Tartışırız bunları. Beğenen çıkar, beğenmeyen çıkar. Bir şeyi tartışamayız; bunlar kötü insan, kötü. Bunlar acımasız, gaddar.

İktidarın kendisinden olmayana, kendisi gibi düşünmeyene yaşama fırsatı vermediğini belirten İnce, "Tutuklu teğmen var. Teğmenin telefonuna sahte delil yüklüyorlar. Be insafsız, be vicdansız, be hukuk bilmez. Bu milletin parasını çaldılar, geleceğini çaldılar. Bu milletin sorusunu çaldılar, bu milletin oyunu da çalar bunlar dikkat edin. ÖSYM diye bir kurum vardı. Ne oldu orada? Kopya çekilmedi. Soruları önceden kendi adamlarına vermişler. Bu kopya değildir, ahlaksızlıktır, namussuzluktur. Yaptıkları hiçbir şeye sesimizi çıkarmadık. Sıra sana geldi, sesini çıkaracak kimse kalmadı" diye konuştu.

"ATATÜRK’E DUA ETMELERİ GEREKİRKEN KÜFREDİYORLAR"

Cumhuriyetin kendisi gibi bir köylü çocuğunu milletvekili olmasına imkan sağladığını ifade eden Muharrem İnce, "Cumhuriyet, beni de yıllar önce köyümüze gelen İsmet Paşa’nın yanında oturan torununu da milletvekili yaptı. Bu Cumhuriyet kayıkçının oğlunu Başbakan yaptı, Kayseri Uçak Fabrikası’ndaki tornacının oğlunu Cumhurbaşkanı yaptı. Böyle bir cumhuriyet için ölürüm ben. Ama onlar günde 5 kere CHP’ye ve Atatürk’e dua etmeleri gerekirken, günde 5 kere küfrediyorlar" dedi.

Karadenizliler’e sitem de eden Muharrem İnce, "Fındık fındık’ diye yollara döküldüler, ama yüzde 70 oy verdiler. Unutmayın, ateşi destekledikçe daha fazla yakar, zalimi destekledikçe daha çok zulmeder" ifadesini kullandı.

Başbakan’ın kendilerine ‘eşkıya’ dediğini hatırlatan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ona Karadeniz’den anladığı dilden cevap vereyim. Önceden eşkıyalar dağdaydı, ulaşılmazdı, dokunulmazdı. Şimdi ise dokunulmazlığın arkasına sığınarak yargıdan kaçmak eşkıyalıktır. 14 yaşında çocuğu başbakanlık otobüsünün içine alıp boğazını sıkmak eşkıyalıktır. 1999 yılında olmuş depremle birlikte konulan deprem vergisini 12 yıl geçmesine rağmen hala almak eşkıyalıktır. Bebek bezine, kefen bezine KDV koyup, yakuta, zümrüde koymamak eşkıyalıktır."

ASIL SORUN, DÖNEK VE YALAKA SOLCULAR

Muharrem İnce, ülkede üç tip insan olduğunu ifade ederek, "Dindarlar vardır. Bizim dindarlarla hiçbir sorunumuz yoktur. Bir de dindar geçinenler vardır. Bunlar problemlidir biraz. Ama asıl önemlisi dinden geçinenlerdir. Bunlar dinden geçinenler. Ama asıl sorun dönek ve yalaka solculardadır. Asıl sorun bunlarda. Bu ülkede 650 bin kişi gözaltına alındı, işkence gördü. Bu liboşların hangisi işkence gördü. Hangisi Metris’e, Mamak’a Diyarbakır cezaevine gidi. Bunları 12 Eylül paşaları büyüttü. Bugün ne yazık ki bize işkence yapan 12 Eylül’deki orduyu bile biz savunuyoruz. Onları bile biz savunuyoruz. Bizim paşalar da ikiye ayrılır. Türk ordusunun paşaları, bir de NATO Paşaları vardır. Başbakan’la gideceksin, Dolmabahçe’de sırdaş olacaksın. Öyle yağma yok. Sana da hesabını soracağız zamanı gelince" dedi.

ONLAR ARTIK BİZDEN DEĞİL

Toplantıya katılanlara AKP’lileri tanıtmak istediğini ifade eden Muharrem İnce, "AKP’liler kenar mahallelerde okumuş, İmam Hatip liselerini bitirmiş, fakir fukara çocuklarıydı. Bıyıkları sünnete uygundu, pantolon paçaları boldu. Mütedeyyin çocuklardı. Hatta okumaları için siz bunlara yardım ettiniz. Şimdi bunlar sakallarını kesti, gömleğini değiştirdi, pahalı ciplere bindiler, orman içindeki kaçak villalarında haşemalarıyla yüzüyorlar. Pahalı kravatlar takıyorlar, pahalı kol saatleri var. Bunlar artık okurken yardım ettiğiniz komşu çocukları değil. Artık gizli koylarda yatları, sürdürdükleri saltanatları var. Bunlar sizden değil artık. Ağlaya ağlaya iktidara geldiler, ağlata ağlata göndereceğiz onları. Cesur olmaya ve korkmamaya ihtiyacımız var. Tepeden tırnağa cesaret, her şey Türkiye’yi sevmekten ibaret" ifadesini kullandı.

Muharrem İnce konuşmasının ardından partililerin kendisine hediye ettiği kasketi takarak vatandaşlarla kemençe eşliğinde horon oynadı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle