Gündem Haberleri

  CHP iyi hesap etsin

  Hürriyet Haber
  16.04.2016 - 00:13 | Son Güncelleme:

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti’nin dokunulmazlık teklifine TBMM Genel Kurulu’nda muhalefet partilerinin destek verecekleri açıklamalarına ilişkin, “Bariz bir intikam alma, siyasi öç alma girişiminin bu kadar iştahla desteklenmesi büyük bir hatadır” dedi.

  Partisinin MYK toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demirtaş, CHP ve MHP’nin de AK Parti’nin önerisine destek vermesini, “Kendi takdirleri” olarak nitelendirip şöyle devam etti: “Bizim de dokunulmazlıkların sınırlanması, kaldırılması konusunda bir teklifimiz var. Desteklemek istiyorlarsa, gerçekten dokunulmazlığın sınırlanması, kaldırılması konusunda samimilerse buyursunlar HDP’nin teklifini desteklesinler, biz de evet diyelim ve 4 parti hep birlikte dokunulmazlıkları sınırlayalım.

  Ancak amaç farklı. Görünen o ki AKP’nin derdi, şu veya bu şekilde HDP’li milletvekillerini kendilerine bağlı ve bağımlı hale gelmiş, kendilerinden talimat alan yargının kucağına atmaktır. Şimdi anamuhalefet partisinin bu basit ve ucuz tuzağı iyi hesap etmesi lazım. Açıkça anayasaya aykırı bir teklifin sorgusuz, sualsiz destekleneceğini ifade etmiş olmaları doğrusu şaşırtıcıdır.” 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı