Gündem Haberleri

  CHP: İçkiye ucubelik

  ANKARA
  15.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün içki yönetmeliğine ilişkin, “İşimiz günahla mücadele değil. Devlet, günahla değil suçla mücadele eder” sözüne muhalefetten tepki geldi.

  CHP, “Ucubelik” derken, MHP “4’üncü Murat mantığı zararlı” uyarısında bulundu. Tepkiler şöyle:
  m CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay: İçkiyi bir suç kaynağı olarak göstermeye çalışmak, bir ucubelik örneğidir. AKP, beyinlerinin arkasındaki niyetleri, gizli gündemlerini yaşama geçirmenin çabası içinde. Üstelik Allah’ın tahsildarlığına soyundular. Aldıkları karara günahı, suçu neden karıştırıyorlar? Eski Maliye Bakanı, ‘4’üncü Murat gibi yasaklayamayız, azar azar zamlıyoruz’ demişti. Şimdi bunlar da azar azar yasaklıyorlar. Elbette dinimize göre içki günah ancak kişilerin kendi tercihlerine de saygı gösterilmeli. İçkiyi bir suç kaynağı olarak göstermeye çalışarak, kararlarına meşruiyet sağlamaya çalışıyorlar.
  m MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici: Bunu kamuoyu önünde tartışmak yerine kendi içlerinde tartışsınlar. İçki konusunda bazı noktalarda itirazım yok. Elbette otobanlarda içki verilmez. Alkolizmle mücadele hükümetlerin temel görevidir. Ama bu mücadeleyi yürütürken ifrat ile tefrite kaçmamak lazım. Alkolle ve uyuşturucuyla mücadele edeceğim derken, bunu toplumun tüm kesimlerini rahatsız edecek boyutta yapmak zararlıdır. 4’üncü Murat mantığıyla yapmak zararlıdır.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı