Gündem Haberleri

  CHP erken seçim hazırlığı başlatıyor

  Hürriyet Haber
  27.11.2001 - 11:36 | Son Güncelleme:

  Son aylardaki anketlerde olası bir seçimde AKP ile birlikte barajı geçebilecek parti konumunda gösterilen CHP, olası bir erken seçime hazırlıksız yakalanmamak için çalışmalarına hız verdi. CHP Lideri Deniz Baykal, 2 Aralık'ta il, 8 Aralık'ta da belediye başkanlarını Ankara'da toplayacak.

  İl ve belediye başkanları toplantısının ardından 2002 yılının hemen başında da küçük kurultay toplanacak. Anadolu gezilerinde CHP'ye yönelik yoğun ilginin yanısıra, kamuoyu araştırmalarında CHP'nin oylarını artırması ve barajı geçen iki partiden biri olarak gösterilmesi parti yönetimini harekete geçirdi. Bir erken seçim olasılığına karşı seçim hazırlıklarına hız veren CHP Yönetimi, bunun için 2 Aralık'ta il başkanlarını, 8 Aralık'ta da belediye başkanlarını Ankara'da toplayacak.

  CHP, sözkonusu toplantıların ardından da parti içi konularının değerlendirileceği ve seçim çalışmalarının gözden geçirileceği küçük kurultayını yapacak. Bu hafta sonu yapılacak il başkanları toplantısında son siyasi gelişmelerle birlikte parti içi çalışmaları ve seçim hazırlıklarını il başkanları ile birlikte değerlendirecek olan parti yönetimi, 8 Aralık'taki toplantıda da belediye başkanları ile tüm bu konuların yanısıra CHP'li belediyelerin içinde bulunduğu sıkıntıları ele alma fırsatı bulacak.

  CHP yönetimi, tarihi kesinleşmemesine karşın küçük kurultayı 2002 yılının hemen başlarında toplamayı planlıyor. Tüzük gereği sadece il başkanları, belediye başkanları ve parti üst yönetiminin katılacağı küçük kurultayda, herhangi bir organ için seçim yapılmayacak. Kurultayda yalnız parti içi konular ve parti yönetiminin olağan kurultaydan bu yana yaptığı çalışmalarla ilgili değerlendirmeler yapılacak. Yeni dönem için parti politikalarının da belirleneceği küçük kurultayda, olası bir seçime yönelik gerçekleştirilen çalışmalar ele alınacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı