Gündem Haberleri

  CHP’den seçildiler ANAP’ı grup yaptılar

  Nuray BABACAN-Saffet KORKMAZ Özgür EKŞİ / ANKARA
  14.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAVATAN, CHP’den ayrılanlar sayesinde milletvekili sayısını 21’e yükselterek Meclis’te grup kurmayı başardı. ANAVATAN, hem TBMM Başkanlık Divanı’nda hem de komisyonlarda birer üyeyle temsil edilecek, TBMM Genel Kurulu’nda söz hakkı olacak.

  CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Özcan, dün partisinden istifa etti. Özcan, eski CHP’li Muzaffer Kurtulmuşoğlu’ndan bir gün sonra Anavatan Partisi’ne katıldı. Özcan AKP’den ayrılma nedenlerini telefonda Hürriyet’e anlatırken hıçkırıklara boğuldu. Özcan, AKP ile AB, RTÜK, tezkereler konularında aynı fikri paylaşmadığını ve parti içinde 2 yıldır sürdürdüğü mücadeleden yorulduğunu söyledi.

  Daha önce AKP’den ayrılan ve bağımsız kalan Göksel Küçükali de dün ANAVATAN’a katıldı. AKP Mersin Milletvekili Hasan Özyer’in de önümüzdeki günlerde istifa ederek, bu partiye katılması bekleniyor.

  Ülkenin kazancı

  ANAVATAN Lideri Erkan Mumcu, partisine katılan vekiller konusunda şu değerlendirmeyi yaptı: ‘Biz partimize katılan milletvekillerine partinin kazancı olarak bakmıyoruz. Türkiye’nin kazancı olarak bakıyoruz. Türkiye’nin nasıl bir alternatif kazanacağını göstereceğiz.’

  Çürüme ifadesi

  CHP Lideri Deniz Baykal, ‘Şaşırtıcı olmadı. İstifalar siyasetteki çürümenin ifadesidir. Bu tür insanlar CHP’yi ve diğer siyasi partileri bitiriyorlar. Biz transfere asla izin vermeyiz’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı