Gündem Haberleri

  CHP de kutladı

  Hürriyet Haber
  18.10.2008 - 00:37 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE’nin BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliğine seçilmesi iç politikada da memnuniyetle karşılandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’yi destekleyen BM üyesi tüm "dost ve kardeş" ülkelere "kalbi şükranlarını" sundu. Hükümet ve Dışişleri Bakanlığının tüm mensuplarına, diğer ilgili kurum ve kuruluşların yetkililerine, adaylık sürecine destek veren sivil toplum örgütlerine ve vatandaşlara takdir ve teşekkürlerini ifade eden Gül, "Bu netice esasen, Cumhuriyet diplomasisinin her vatandaşımızın iftihar etmesi gereken mühim bir başarısıdır" dedi.

  TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye’nin yürütmekte olduğu barış ve dostluğa dayalı aktif diplomasi sonucunda kazanılan bir başarı olduğunu belirterek, "Bu başarı, dünya milletler camiasında ülkemize duyulan güveni ve inancı göstermesi bakımından büyük anlam taşımaktadır" dedi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Türkiye’nin BMGK geçici üyeliğine seçilmesinin, "önemli bir gelişme" olduğunu belirterek, katkısı olan herkesi içtenlikle kutladıklarını ifade etti.

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, sonucu "önemli, doğru ve iyi bir gelişme" olarak değerlendirdi.

  Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, "Neresinden bakılırsa bakılsın bu bir başarıdır. Bu Türkiye için bir onurdur" dedi.

  DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, "Bu sonuç, Türkiye’ye anasının sütü gibi helaldir" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı