Gündem Haberleri

  CHP’de cep telefonları toplandı

  DHA
  17.09.2015 - 19:37 | Son Güncelleme:

  İzmir'de 10 ilçe başkanının bilgisi dışında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesine tepkili olan CHP İl Başkanı Bedri Sertel, il yönetiminin ardından ilçe başkanlarıyla toplantı yaptı. Sertel, basına kapalı toplantıda söylediklerinin tüm ayrıntılarıyla basına yansıması üzerine bugünkü toplantıda ilçe başkanlarının cep telefonlarını topladı. Sertel, toplantının ardından basına yaptığı açıklamada o konunun gündeme gelmediğini öne sürerek, İzmir’de en az 14 milletvekili hedeflediklerini, her apartmanda CHP’ye neden oy verilmediğinin nedenlerini bilip ona göre strateji geliştirdiklerini söyledi. Sertel, AK Parti’nin İzmir’de milletvekili aday listesini değiştirecek olmasını ise "Bakanlar Kurulu’nu getirsinler biz hazırız" sözleriyle değerlendirdi.

  İzmir’de Gaziemir, Bergama, Aliağa, Foça, Karşıyaka, Çiğli, Kemalpaşa, Kınık, Dikili, Menemen ilçe başkanlarının salı günü milletvekili aday listesini hazırlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek, düşüncelerini aktarması İzmir örgütünde deprem yarattı. İl yönetimini dün (çarşamba) olağanüstü toplayan CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, "Bunun hesabını soracağım. Bunu onların yanına bırakmayacağım" dedi. İl yönetim kurulu üyelerinin çoğu da ilçe başkanlarının il başkanına bilgi vermeden Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etmesinin doğru olmadığını belirterek, "İl yönetimi itibarsızlaştırılmak isteniyor. Bu ilçe başkanları seçimde de çalışmadı, disipline sevk edilmeliler, parti suçu işlediler" sözleriyle tepki göstermişti. CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, il yöneticileriyle yaptığı toplantının ardından ilçe başkanlarıyla bugün (perşembe) saat 15.30’da toplantı yaptı. CHP İl Başkanlığı’ndaki toplantıya Konak İlçe Başkanı Şakir Başak ve Beydağ İlçe Başkanı Feridun Yılmazlar dışındaki 28 ilçe başkanı katıldı. İl Başkanı Serter, toplantının başında "CHP büyük bir ailedir" diyerek basın mensuplarına ilçe başkanlarıyla poz verdi. Ardından dünkü toplantının basına kapalı olmasına rağmen tüm detaylarıyla yazılı basında yer alması üzerine ilçe başkanlarının cep telefonları toplandı. İl yöneticileri cep telefonlarını kolinin içine bıraktı, koli toplantı salonunun yanında bulunan başkanlık odasına kondu. Bazı kadın yöneticiler, "Evde çocuğumu bakıcıya bırakarak geldim, telefonumu veremem" diyerek, tepki gösterdi. Yaklaşık 2.5 saat süren toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP İzmir İl Başkanı Serter, 10 ilçe başkanının bilgisi dışında Genel Başkan ile görüşmesinin toplantıda gündeme gelmediğini belirterek, "Bu konu, gündeme gelmedi. Biz o noktaları çoktan aştık. Dün dündür bugün bugün. İlçe başkanları gerekli olan bilgileri bana daha önce aktardılar. Görüşmeleri yaptılar. Bir sıkıntı yok" dedi.

  "HER APARTMANDA NEDEN OY ALAMADIĞIMIZ BİLİYORUZ"

  CHP İl Başkanı Serter, ilçe başkanlarının seçim tecrübesi olduğunu, profesyonel bir kadro ile seçime girdiklerini belirterek, her ilçe başkanının hangi apartmanda kimin hangi partiye oy verdiğini bildiğini seçim stratejisini bunun üzerine kuracaklarını söyledi. Serter, şöyle konuştu:

  "Resmi tatil başlıyor. Toplantıda ilçe başkanlarımla bu tatili daha sağlıklı nasıl geçirebiliriz rehavete kapılmadan nasıl çalışabiliriz diye tartıştık. Milletvekili adaylarım belli oluyor. Adaylarımızla bayramda sokakta olmak zorundayız. Deneyimli kadrolarımız var. En az seçim geçiren ilçe başkanım üç seçim geçirmiş. Örgüte hakimiz. 7 Haziran verileri elimizde. Mahalle mahalle, ev ev, köy köy, apartman apartman kimin kaç oy verdiğini biliyoruz. Oy alamadığımız apartmanlarda sebepleri araştırıp ona göre strateji geliştireceğiz. Birlik ve bütünlük içinde nasıl hareket edeceğiz Genel Başkan’ın söylemleriyle birlikte sahaya ineceğiz. İzmir’de 28 ilçede birinci partiyiz. Sadece iki ilçede yüzde 0.10 ile ikinci partiyiz. Biz neden daha fazla oy alamadık konusunu tartıştık. Tablolar önümüzde apartman bazında kendimizi biliyoruz. Diğer partilerden neden oy alamadığımızın sebeplerini bulacağız ve kapı kapı mücadele projesi uygulayacağız. Hedeflerimizi daha net halkımıza anlatacağız."

  HEDEF İKİ BÖLGEDE 7’ŞER VEKİL

  Serter, CHP’nin İzmir listelerinde değişiklik olmayacağını öne sürerek, "AKP gibi deneme yanılma sistemi yok bizde. CHP’li milletvekilleri aynı sırada aynı güçle mücadele edecektir. Genel Başkan, ön seçim adaylarını yerinden oynatmayacağını ifade etti. 1 Kasım seçimleri CHP’nin en başarılı olacağı seçimdir. Bizim iktidarımızda Türkiye’nin kabusları ortadan kalkacak. 7 Haziran’da çok güzel projelerle çıkmıştık. Bu projeler devam ediyor. Asgari ücretin artırılması, emekliye iki maaş verilmesi gündemde. İzmir’de HDP ve MHP’ye giden oyların neden gittiğini biliyoruz nasıl döndürüleceğini de biliyoruz. Hep birlikte en az 7- 7 milletvekili hedefliyoruz üstüne de bakacağız bahtımız ne olursa. Örgüt çok canlı, hareketli. AKP mecburen değişiklik yapmak zorunda. Ancak Bakanlar Kurulu’nu getirsinler biz ona da hazırız gereğini de yaparız" dedi.

  "İKİDE BİR TELEFON GELİYOR TOPLANTI KESİLİYOR"

  CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, partisinin seçim bütçesi sıkıntısı olmadığını, Genel Merkez’den verilecek desteğin ilçelere paylaştırılacağını söyledi. Serter, basın mensuplarının ilçe başkanlarının cep telefonlarını neden topladığını sorması üzerine "Telefon toplanma düşüncesinde değildik bir arkadaşımız ’böyle bir şey yapalım mı’ dedi. İkide bir birilerine telefon geliyor ve toplantı kesiliyor. Bu toplantının kesilmemesi için arkadaşlar kendi gönül rızalarıyla böyle bir karar verdiler" dedi.

  Etiketler: chp , izmir , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı