Gündem Haberleri

  CHP’de birleşelim

  Şehriban OĞHAN
  22.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DSHP Genel Başkanı Rahşan Ecevit, merhum eşi Bülent Ecevit’in CHP Genel Başkanlığı’ndan ayrıldığı 1980’den 30 yıl sonra, Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğindeki CHP’ye, Ecevit ruhunu yeniden döndürdü.

  Ankara Bağımsız Milletvekili Emrehan Halıcı, “CHP’de birleşme” çağrısı yapan Ecevit’in bugün CHP Kurultayı’na da katılacağını açıkladı. Halıcı dün Meclis’teki basın toplantısında Rahşan Ecevit’in açıklamasını okudu. Ecevit açıklamasında, “Atatürk ve cumhuriyet ilkelerine bağlı kesimler, bireysel ve partisel beklentilerden arınarak bir araya gelmelidir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’yla güçlü bir ivme yakalayacağına inandığım CHP, bu buluşmanın adresi olmalıdır. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızı ve Ecevit’e gönül vermiş yurttaşlarımızı Sayın Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye destek olmaya davet ediyorum” dedi.
  Rahşan Ecevit, Kılıçdaroğlu’nun “Kişiliğine güvendiğini” belirterek, “CHP’nin başında güvenebileceğim birisi var şimdi. CHP’yi güzel günlere ve iktidara taşıyabilir. Başarılı olacağına inanıyorum ve onun için destekliyorum” diye konuştu. Ecevit Hürriyet’e Kılıçdaroğlu’yla havaalanında karşılaşmalarını da şöyle anlattı: “Kılıçdaroğlu yanıma gelip elimi sıkarak birkaç güzel laf söyledi. Uzaklaştıktan sonra ‘Keşke CHP’nin başında Kılıçdaroğlu olsaydı’ dedim. Kadın içgüdüsü işte.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı