Gündem Haberleri

  CHP Anayasa değişikliğini inceliyor

  Ankara
  21.04.2004 - 14:38 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Anayasa değişikliği paketi konusundaki değerlendirmelerini sürdürdüklerini belirterek, ''Ancak, CHP'nin AB konusundaki olumlu yaklaşımından yararlananlar, aynı derecede duyarlı olduğu dokunulmazlıklar konusunu tamamen gözardı edebileceğini düşünmemelidir'' dedi.

  Öymen, Parlamento'da düzenlediği basın toplantısında, AKP yetkililerinin hükümetin talimatıyla Anayasa değişikliği paketi konusunda kendilerini bilgilendirdiğini söyledi.

   

  Bu bilgileri genel başkanlarına ileteceklerini ifade eden Öymen, CHP'nin görüşünü de kendilerine hatırlattıklarını belirtti. CHP'nin bu konudaki tutumunun bilindiğini ve konuyu bu çerçevede değerlendirmeye de devam ettiklerini kaydeden Öymen, şunları söyledi:

    

  ''Türkiye'nin AB üyeliği için şimdiye kadar sarf ettiği bütün çabaları CHP desteklemiştir. Ancak, yeni bir anayasa değişikliği önümüze geldiği zaman CHP'nin bu olumlu yaklaşımından yararlananlar, aynı derecede duyarlı olduğu dokunulmazlıklar konusunu tamamen göz ardı edebileceğini düşünmemelidir. Biz de hükümetten dokunulmazlık konusunda aynı duyarlılığı bekliyoruz.''

    

  Öymen, dünkü görüşmede kendilerine ayrıca AB konusunda bilgi verilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiklerini ancak Türkiye'nin en acil ve en önemli gündem maddesi olan Kıbrıs konusunda benzeri bir bilginin verilmemiş olmasını da hayretle karşıladıklarını söylediklerini aktardı.

   

  Kıbrıs konusunda bugün için mutlaka bilgi istediklerini de söylediklerini kaydeden Öymen, ''Henüz ses yok. Uzmanlar kimse gelsinler anlatsınlar, askeri uzmanlar gelsinler anlatsınlar. Bu belgeleri kabul ettiler mi etmediler mi? Rezerv koydularsa halka nasıl onaylatıyorlar? Bütün bunları anlatsınlar'' dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı